RSS
Новости
29 апреля, 14:21
Для збільшення потужності експорту електроенергії в Європу треба виконати декілька технічних заходів – Буславець
Для збільшення потужності для комерційного експорту в європейські країни потрібно виконати певні технічні заходи на обʼєктах енергетики.

Про це повідомляє колишня очільниця Міністерства енергетики Ольга Буславець на своїй сторінці в Facebook.

«Наразі на експорт працює лише лінія на Польщу з Добротвірської ТЕС потужністю 200МВт. Збільшення потужності у напрямку Угорщина/Словаччина/Румунія потребує виконання додаткових технічних заходів», - вказує Буславець.

Зокрема, це стосується:

- переналаштування систем регулювання на Запорізькій, Криворізькій, Курахівскій ТЕС та на гідрогенераторах Укргідроенерго потужностю більше 50МВт;

- переналаштування систем збудження генераторів на Запорізькій АЕС;

- встановлення пристроїв демпфування низькочастотних коливань на підстанціях НЕК Укренерго.

Як зазначає Буславець, для розширення експорту до 850 МВт достатньо виконати перший та другий захід. Проте, окупація Енергодару унеможливлює проведення робіт на площадках двох станцій (Запорізька АЕС та Запорізька ТЕС) і в цьому випадку потрібні відповідні розрахунки для визначення наскільки критичним є виконання робіт на цих станціях.

Зокрема, екс-очільниця Міненерго вказала, що зараз Україна має 2 ГВт резервних потужностей АЕС, додаткові потужності ГЕС з урахуванням прогнозу притоку води, потужності «зеленої» генерації, виробництво, якої обмежується Укренерго внаслідок профіциту електроенергіі, та 2,5 ГВт ТЕС на контрольованій території, що забезпечені вугіллям.

За її даними, запаси вугілля на складах ТЕС – 1,14 млн тонн.

Раніше повідомлялося, що Україна готова постачати електроенергію до Болгарії

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!