RSS
Новости
29 апреля 2022, 16:50
"Укргідроенерго" підписало меморандум з MAN Energy Solutions та Andrytz Hydro про розвиток проектів з виробництва "зеленого" водню
ПрАТ "Укргідроенерго" підписало Меморандум про взаєморозуміння з німецькою транснаціональною компанією MAN Energy Solutions та глобальним постачальником обладнання й послуг для ГЕС Andrytz Hydro.

Меморандум передбачає розробку та реалізацію проєктів з виробництва "зеленого" водню в Україні, повідомила компанія на сайті.

"Під час військового й енергетичного терору з боку росії цей проєкт надважливий не лише для України, але й для усієї Європи. Підписання Меморандуму дасть старт глобальним процесам, які допоможуть у перспективі створити в нашій державі водневий хаб", – зазначив генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота, слова якого наводяться у релізі.

Він додав, що з появою такого хабу Україна зможе досягти реальної енергетичної незалежності й стати потужним виробником стратегічного енергоносія для глобального ринку

"Зелений" водень користується серйозною підтримкою з боку урядів і бізнесу у всьому світі, а кількість водневих проєктів щороку зростає. Україна має значний потенціал в цьому напрямку і може стати помітним гравцем на ринку", – вважає виконавчий директор Східного комітету німецької економіки Міхаель Гармс, за участі якого відбулося підписання меморандуму. 

Своєю чергою генеральний директор постачальника установок з виробництва водню MAN Energy Solutions доктор Уве Лаубер звернув увагу, що підписання Меморандуму – результат дворічної співпраці українськиї і німецьких фахівців в питаннях розбудови нової для України галузі.

"Ми робимо великий крок до розвитку водневої енергетики і партнерство в цьому напрямку є важливим елементом для подальшої успішної реалізації спільних проєктів", – зазначив Лаубер.

На думку керуючого директора Andrytz Hydro GMBH Домініка Фуста, підписання Меморандуму – подія історичної ваги, що позитивно вплине на подальший розвиток спільних проєктів.

"Укргідроенерго" зазначило, що одним з її перспективних проєктів є проєкт "Впровадження сучасних технологій виробництва "зеленого" водню", яким передбачено його виготовлення з використанням відновлювального потенціалу українських ГЕС.

Проєкт направлений на підвищення стійкості і незалежності енергетичної системи країни шляхом імпортозаміщення, виконання зобов'язань, які взяла на себе Україна за Рамковою Конвенцією ООН про зміну клімату, Кіотським протоколом, Паризькою угодою, а також Європейським зеленим курсом.

Раніше повідомлялося, що Кабмін відклав строки виплати частини дивідендів для "Укргідроенерго"

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!