RSS
Новости
2 мая 2022, 17:20
Рівень розрахунків "ГарПока" з ВДЕ-виробниками за лютий-березень складає 19-20% – керівник підприємства
ДП "Гарантований покупець" продовжує виплати виробникам зеленої електроенергії, їхній рівень за березень-квітень складає 19-20%.

Про це повідомив керівник підприємства Андрій Пилипенко.

"Виплати ми не зупинили. Попри те, що "Укренерго" не сплатило нам жодного авансу за березень і квітень. Ми зараз виплачуємо ті кошти, які збираємо з ринку. За наказом міністерства енергетики платимо кожному виробнику різний відсоток – від 15% СЕС до 60% біостанціям. Якщо ці суми звести докупи, взяти середній тариф, то в цілому ми платимо орієнтовно на рівні 19-20%", – сказав він.

За його словами, в умовах профіциту електроенергії та ускладненого прогнозування виробітку, зокрема, через бойові дії та диспетчерські обмеження, підприємству вдається продати на ринку двосторонніх договорів та ринку "на добу наперед" сумарно 45-49% зеленої електроенергії.

"Теоретично, за березень та квітень ми будемо винні по 80%. Хоча до кінця незрозуміло, скільки електроенергії вироблено, який обсяг обмежено, остаточних даних ще немає. До війни ми чітко розуміли обсяги генерації. Зараз ці цифри не настільки сталі", – пояснив Пилипенко.

Водночас, на думку керівника "ГарПока", вихід ВДЕ-виробників з його балансуючої групи ситуацію з надходженням коштів для них суттєво не покращить.

"Якщо всі вийдуть і будуть продавати на ринку, то в середньому вони продаватимуть так, як і ми – заробляти з ринку на рівні 20%. Це значить, що СЕС і ВЕС покриватимуть свою собівартість, а малі ГЕС і біоТЕС будуть змушені зупинитися. Більше грошей на ринку не зароблять", – описав проблему глава ДП.

Він допустив, що вихід може бути прийнятним для тих, хто сформує пул клієнтів.

Разом з тим Пилипенко зазначив, що жоден виробник досі не вийшов з групи, бо "всі прекрасно розуміють цю проблематику".

Раніше повідомлялося, що відпуск "зеленої" е/е за перший місяць війни знизився на 8,4% 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое