RSS
Новости
3 мая, 14:14
Starlink в Україні щодня активно користується близько 150 000 осіб
Як повідомляє The Economist з посиланням на дані аналітичної компанії Apptopia, супутниковий інтернет Starlink має приблизно 150 000 активних щоденних користувачів в Україні. І це досить багато.

Для порівняння, станом на середину листопада 2021 року користувалося близько 140 тисяч користувачів у 20+ країнах та ще понад 750 тис. перебували у черзі на підключення. Відтоді SpaceX не ділилася новими статистичним даними.

З початку війни Україна отримала щонайменше 5000 терміналів Starlink з безоплатним тарифним планом. Три чверті з них подарувала SpaceX, а решту закупив уряд США. Три чверті з них подарувала SpaceX, а решту закупив уряд США. Водночас міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у квітні відзначав, що в Україні працюють понад 10 тис. терміналів. Наразі вони забезпечують високошвидкісний інтернет у містах по всій Україні (швидкість на приймання близько 150 Мбіт/с), зокрема і в регіонах, які зазнали катастрофічних руйнувань внаслідок авіаударів та обстрілів окупаційними російськими військами.

Зараз термінали Starlink переважно працюють для обʼєктів соціальної інфраструктури — це школи, лікарні, сільські ради, пожежні частини. Після звільнення містечок Київщини та Чернігівщини оператори почали відновлювати зв’язок за допомогою Starlink. Кабельні інтернет-провайдери також покладаються на Starlink — у Чернігівській області через потужні бої було пошкоджено 10 км магістрального кабелю. Завдяки одному наземному терміналу інтернет-провайдер «Баришівка-Нет» миттєво відновив мережу в п’яти селах (Мочалище, Рокитне, Соколівка, Красне та Бірки). Інтернет зʼявився у 143 абонентів (близько 400 людей).

20 квітня регулятори в Україні ухвалили рішення, яким на час воєнного стану дозволили використовувати супутниковий інтернет усім охочим (судячи з усього, після Перемоги відновиться сертифікація технології для масового комерційного використання), а 27 квітня в Україні зареєстрували Starlink Ukraine («Старлінк Юкрейн») — офіційне представництво компанії SpaceX.

Раніше повідомлялося, що аграрії на деокупованих територіях отримують інтернет через Starlink

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: itc.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!