RSS
Новости
4 мая 2022, 09:15
Білоруські НПЗ працюють на половину потужності після вторгнення Росії в Україну
Білоруські нафтопереробні заводи (НПЗ) після втрати українського та європейського ринків працюють на половину потужності та майже повністю заповнили свої склади. Завантаження на підприємствах є мінімальними.

Завод «Нафтан» у Вітебській області споживає 11 тис. тонн нафти на добу, а Мозирський НПЗ – 14 тис. тонн. Це близько 45% звичайного завантаження. Обидва білоруські НПЗ працюють на внутрішній ринок. 

Нафтан експортує тільки нафтовий кокс до Китаю, а Мозирський НПЗ «проштовхує на експорт» бензин А-92 через Росію.  «Але це мізер. Товарні резервуари заповнені - всі ллють прямо в цистерни на колесах. Збуту немає. Склад на 97% заповнено. Щоб забезпечити внутрішній ринок, вистачить 15% від завантаження навіть у посівну. Раніше 33% нашого виробництва працювало в Україні, ще близько 35% – на Європу. Решта як доведеться. Робота спрямовано видобуток валюти для країни. Зараз це не працює», – розповів один із співрозмовників на Мозирському НПЗ.  

 Як довго за таких умов білоруській владі вдасться підтримувати заводи, невідомо.  «Звичайно, білоруська влада розраховувала, що війна в Україні закінчиться незабаром, відкриється знову український ринок і заводи зможуть працювати. Тепер важко прогнозувати майбутнє білоруської нафтопереробки за відсутності реальних експортних ринків», – розповідає оглядач нафтогазової галузі Тетяну Маньонок.  

Раніше повідомлялося, що заводи британської ВР більше не купують російську нафту

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое