RSS
Новости
4 мая, 10:40
Vitol відправляє першу партію російської нафти ESPO в ОАЕ
Найбільший у світі незалежний нафтотрейдер Vitol цього тижня завантажив партію російської нафти ESPO Blend для Об’єднаних Арабських Еміратів. Це відбулося на тлі припинення західними країнами закупівель сировини у РФ, а також їхньої підготовки до введення ембарго.

Танкер Suezmax Kriti Breeze, завантажив 740 тис. барелів нафти вартістю 2,3 млн доларів з порту Козміно 3 травня. Судно прямує до порту Фуджейра, свідчать дані агенцій Refinitiv, Kpler і Vortexa.

Згідно з даними, танкер прибуде у Фуджейру наприкінці травня або на початку червня. Два трейдери, які регулярно відстежують нафту ESPO, сказали, що цей вид зазвичай продається в Північну Азію.

Один з трейдерів відмітив, що це перша поставка в ОАЕ для ESPO і “знижки free-on-board повинні бути величезними, щоб вона працювала”.

Vitol поки що не дала коментарів.

Нещодавно стало відомо, що приватні нафтопереробні заводи (НПЗ) у Китаї почали закуповувати російську нафту з великими знижками. Брокери та оператори розповідають, що принаймні шість супертанкерів, кожен з яких перевозить до 2 млн барелів нафти, уклали угоди щодо консолідації вантажів російської нафти марки Urals у Європі для відправки до Азії, зокрема Китаю та Індії. Деякі уральські барелі можуть бути казахського походження.

Раніше повідомлялося, що заводи британської ВР більше не купують російську нафту

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reuters
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!