RSS
Новости
4 мая, 14:51
"Нафтогаз" попередив про відсрочку переходу на розрахунки за газ в кВт*год на час війни
НАК "Нафтогаз" через війну відтерміновує введення обліку та розрахунків за природний газ в одиницях енергії, яке мало відбутися з 1 травня цього року.

"Відповідно до наказу Міністерства енергетики №169 від 30 квітня 2022 року у зв’язку із запровадженням воєнного стану в Україні та відповідно до Закону України "Про ринок природного газу" Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" відтерміновує введення кіловат-годин у платіжках", – йдеться у повідомленні НАК на сайті 4 травня.

У компанії зазначили, що до воєнного стану опалювальний сезон 2021–2022 років мав бути останнім, коли українські домогосподарства сплачували за газ за метричними показниками.

Згідно з наказом міністерства №169, оператор ГТС, газорозподільних систем і газосховищ та інші суб’єкти ринку природного газу на період дії правового режиму воєнного стану мають здійснювати облік та комерційні розрахунки за газ за обсягом природного разу в одиницях об’єму – тис. м. куб.

Це стосується господарських відносин під час приймання-передачі до/з ГТС або газорозподільної систем, купівлі-продажу, постачання, споживання, надання послуг транспортування, розподілу, зберігання природного газу або послуг установки LNG, учасниками яких вони є, за обсягом природного разу в одиницях об’єму – тис. м. куб.

Згідно з законом України №1850-ІХ від 2 листопада 2021 року обов’язковий перехід на визначення обсягу газу в енергоодиницях мав відбутися з 1 травня 2022 року.

Раніше повідомлялося, що "Нафтогаз" відновлює торгівлю газом на біржі

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!