RSS
Новости
4 мая 2022, 16:44
Держатомрегулювання зупинило дію низки ліцензій для ДСП «Чорнобильська АЕС»
Державна інспекція ядерного регулювання України зупинила дії низки ліцензій для ДСП «Чорнобильська атомна електростанція», які фактично зупиняють провадження діяльності зі зняття з експлуатації енергоблоків №1, 2 і 3, провадження діяльності на об’єктах з поводження з РАВ та здійснення окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії.

Про це повідомили в ДСП ЧАЕС, з посиланням на відповідне рішення від 26 квітня 2022р.

В Державному спеціалізованому підприємстві зазначають, що були зупинені такі ліцензії:

— № ЕО 000040 на право провадження діяльності на етапі життєвого циклу «зняття з експлуатації» блоків 1, 2, 3 Чорнобильської АЕС.

— № ОВ 001092 на право провадження діяльності «переробка, зберігання радіоактивних відходів» (експлуатація заводу з переробки рідких радіоактивних відходів (ЗПРРВ)).

— № ОВ 001094 на право провадження діяльності «переробка, зберігання радіоактивних відходів» (експлуатація комплексу НБК-ОУ).

— № ОВ 001095 на право провадження діяльності «переробка, зберігання радіоактивних відходів» (експлуатація Тимчасового сховища твердих відходів ІІІ групи (високоактивних відходів), низько- і середньоактивних довгоіснуючих відходів (ТС ВАВ та НСА-ДІВ)).

— № ОВ 001096 на право провадження діяльності «переробка, зберігання радіоактивних відходів» (Введення в експлуатацію Установки з вилучення твердих радіоактивних відходів (УВТВ) і Заводу з переробки твердих радіоактивних відходів (ЗПТРВ) Промислового комплексу з поводженню з твердими радіоактивними відходами (ПКПТРВ)).

— № ОВ 010950 на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання.

 

За даними пресслужби ЧАЕС, в Держатомрегулюванні таке рішення аргументують тим, що після тривалої окупації військами російської федерації держпідприємство не зможе дотримуватися умов провадження видів діяльності за цими ліцензіями.

«На мій погляд, позбавлення ліцензій підприємства, яке навіть у період окупації зуміло забезпечити безпеку на промисловому майданчику та зберегло повний контроль над ядерними установками, ядерними матеріалами та радіоактивними відходами, є недолугим рішенням, яке дестабілізує роботу підприємства, внесеного до списку стратегічних об'єктів нашої держави, або ж свідомим саботажем. Я вже дав доручення для підготовки відповідних пояснень», — зауважив виконувач обов'язків генерального директора ДСП ЧАЕС Валерій Сейда.

В керівництві Чорнобильської АЕС планують надати регулятору обґрунтування, що підтверджують відсутність порушень, які могли б стати підставою для зупинення дії цих ліцензій.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое