RSS
Новости
5 мая, 17:13
"Енергоатом" обіцяє відмовитися від закупівлі російських запчастин
НАЕК "Енергоатом" планує відмовитися від закупівлі запчастин та комплектуючих, які можуть мати російське походження.

Про це в.о. першого віцепрезидента - технічного директора компанії Юрій Шейко заявив під час засідання ради головних інженерів "Енергоатома" у Запоріжжі, повідомляє пресслужба НАЕК.

Зокрема, учасники засідання обговорили і схвалили заходи щодо заміщення поставок для потреб АЕС запчастин та комплектуючих від компаній, які опосередковано або частково пов’язані з РФ і водночас працюють в Україні та державах Європи.

"Традиційне щорічне засідання Ради головних інженерів "Енергоатома" цього року набуло нового забарвлення. Всі ми працюємо в умовах широкомасштабної військової агресії Росії… Тож найнагальнішими питаннями нині є необхідність запровадження додаткових заходів з фізичної безпеки ядерних об’єктів на території України, нової оцінки ризиків, а також заміщення комплектуючих і запчастин, які можуть мати російське походження", – зазначив Шейко.

В повідомленні зазначається, що у засіданні Ради головних інженерів ДП "НАЕК "Енергоатом" взяли участь головні інженери трьох українських АЕС та інших відокремлених підрозділів "Енергоатома", головного інженера Запорізької АЕС Юрія Черничука окупанти затримали на виїзді з Енергодару.

Як повідомлялося, поширеною практикою у закупівлях "Енергоатома" в останні роки була закупівля виробленого в РФ обладнання через посередників в країнах Європи. При цьому, як з’ясували європейські ЗМІ, подекуди компанія переплачувала за російське обладнання, придбане по такій схемі, в 3 рази.

У лютому 2021 року стало відомо, що Національне антикорупційне бюро (НАБУ) розслідує можливе розкрадання 600 млн грн на закупівлі "Енергоатомом" обладнання у "фірм-прокладок". Також у справі йдеться про замах на розкрадання ще 247 млн грн. Тоді технічну комісію при тендерному комітеті очолював Петро Котін, який із 2020 року очолює весь "Енергоатом". 

Раніше повідомлялося, що "Енергоатом" назвав країни, які купуватимуть українську електроенергію

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: biz.censor.net.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!