RSS
Новости
5 мая 2022, 17:50
Нафтове ембарго знизить доходи европейців на 0,2% -0,3% – Галущенко
Нафтове ембарго по відношенню до Росії знизить доходи європейців менше, ніж на піввідсотка, а саме на 0,2-0,3%. Це дорівнює близько 100 євро на одного дорослого європейця. Такі підрахунки надав міністр енергетики України Герман Галущенко, посилаючись на прогнози учасників конференції в Європейському Парламенті, присвячену санкціям ЄС.

При цьому, ембарго є одним із ключових кроків, що обмежили можливості шляху фінансувати війну в Україні.

Міністр зазначив, що заборона імпорту нафти неминуче призведе до зростання цін на пальне.

«Ніхто не любить платити більше, а споживати менше. Але не про бензин, і навіть не про економіку як таку. Йдеться про тисячі життів, які можна врятувати, якщо військова машина путіна втратить своє паливо», - наголосив він.

Водночас, Герман Галущенко нагадав, що у 2021 році Євросоюз сплатив Росії за енергоносії близько 88 млрд. євро. Зокрема, майже 70 млрд – за нафту та нафтопродукти. Військовий бюджет Росії того ж року склав 62,5 млрд євро.

Нагадаємо, Європейська комісія надала країнам-членам ЄС проект нового, шостого пакету санкцій проти Росії, який передбачає нафтове ембарго. Документ передбачає поступову заборону імпорту російської нафти протягом шести-восьми місяців. Винятки мають бути для Угорщини та Словаччини, які сильно залежать від російської нафти. Їм можуть дозволити продовжити імпорт до кінця 2023 року.

Раніше повідомлялося, що Японія не буде негайно запроваджувати ембарго на нафту з РФ

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое