RSS
Новости
9 мая 2022, 11:25
Bosch інвестує 500 млн євро у розробку електролізерів
Німецька машинобудівна група Bosch оголосила, що розпочинає розробку компонентів для електролізерів. До 2030 року компанія хоче інвестувати у новий напрямок бізнесу до 500 мільйонів євро. Основна увага буде приділена розробці стеків (електролізних блоків) – пристроїв, що є центральною та найдорожчою частиною електролізних установок.

«Захист клімату не може чекати. Ми хочемо підтримати швидкий розвиток виробництва водню в Європі за допомогою технологій Bosch», — заявив Стефан Хартунг, генеральний директор Robert Bosch GmbH. "Для цього ми використовуємо наше ноу-хау в галузі паливних елементів", - додав Маркус Хейн, член правління Bosch та голова підрозділу Mobility Solutions.

Попит на електролізери сьогодні перевершує пропозицію і швидко зростатиме надалі. Очікується, що до 2030 року обсяг ринку компонентів для електролізерів досягне приблизно 14 мільярдів євро. Загалом Bosch має намір інвестувати близько трьох мільярдів євро у «кліматично нейтральні технології» протягом наступних трьох років.

Стек електролізера складається з послідовно з'єднаних осередків, які використовують електрику для перетворення води у водень та кисень. Компанія хоче перетворити стеки електролізерів з блоком управління, силовою електронікою та датчиками на так звані інтелектуальні модулі. Планується, що смарт-модулі поставлятимуть виробникам електролізних установок та постачальникам промислових послуг починаючи з 2025 року.

За словами Bosch, перший пілотний завод планується ввести в експлуатацію вже наступного року.

Використання інтелектуальних модулів передбачається як у невеликих системах потужністю до десяти мегаватів, так і у великих електролізних установках у діапазоні гігават. Ними можуть оснащуватися як нові системи, так і чинні в рамках модернізації.

Bosch також розробляє концепції обслуговування, які передбачають переробку компонентів відповідно до принципів кругової економіки.

Група збирається виробляти продукцію в різних місцях Європи, у тому числі в Бамберзі та Фейєрбаху в Німеччині, Тілбурзі в Нідерландах, Лінці в Австрії та Будвайсі в Чехії. Великий масштаб виробництва дозволить знизити витрати.

Компанія передбачає, що для виготовлення блоків електролізерів потрібно кілька сотень нових співробітників.

На додаток до компонентів електролізу група також працює над стаціонарними та мобільними паливними елементами. Їх будуть використовувати, у тому числі у вигляді невеликих децентралізованих електростанцій у містах, для центрів обробки даних, у торгівлі, морському секторі та для зарядних станцій для електромобілів.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое