RSS
Новости
9 мая 2022, 11:55
АЕС «Дуковани» може відмовитись від російського ядерного палива
Чеська АЕС «Дуковани» може відмовитись від ядерного палива з Росії. Поточний постачальник станції – російський ТВЕЛ – є компанією- донькою Росатому. Раніше Росатом та китайська CNG були виключені з тендеру як компанії, які можуть становити потенційну загрозу безпеці.

Відомо, що державна енергетична група ČEZ обрала французьку компанію Framatome та американську компанію Westinghouse для постачання ядерного топлива для АЕС “Дуковани”.

Раніше повідомлялося, що Framatome і Westinghouse братимуть участь у будівництві ядерного реактора в Дукованах, але пізніше чеські ЗМІ спростовували цю інофрмацію. Зараз стало відомомо, що уряд Чехії виключив з тендеру на постачання палива для АЕС Росатом та китайську компанію CNG 

Чеські ЗМІ цитують директора АЕС Р. Гавліна: “Не можу собі уявити залежність лише від одного постачальника ядерного палива для АЕС Дуковани”.

Управління АЕС розпочало пошук постачальників ядерного палива. Контракт на 15 років буде підписаний у 2024 році, а будівництво ядерного блоку має розпочатися у 2029 році. Сума угоди – мільярди чеських крон.

У грудні 2023 року ČEZ має надати уряду остаточну оцінку пропозицій.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: neftegas.info
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое