RSS
Новости
9 мая 2022, 12:55
У Португалії запустять найбільшу в Європі сонячну електростанцію на воді
5 травня два буксири перемістили 12 000 сонячних панелей розміром з чотири футбольні поля до португальського водосховища Алкева. Це відбулося у рамках підготовки до запуску найбільшої в Європі сонячної електростанції на воді, який відбудеться в липні.

Станцію побудувала головна комунальна компанія країни EDP (EDP.LS) на найбільшому штучному озері Західної Європи. За допомогою цього проєкту Португалія планує зменшити залежність від імпортованого викопного палива, ціни на яке зросли після вторгнення Росії в Україну.

Панелі вироблятимуть 7,5 ГВт-год електроенергії на рік і будуть доповнені літієвими батареями потужністю 2 ГВт-год.

Сонячні батареї забезпечать електроенергією 1500 домогосподарств. Цей об'єм становить третину потреб міст Моура і Портел, які знаходяться поруч зі станцією.

Сонячні панелі, встановлені на озерах або в морі, працюють в різних місцях - від Каліфорнії до Китаю - між іншим, щоб скоротити викиди CO2. Станції, що знаходяться на водоймах, є особливо економічно ефективними. 

Член виконавчої ради EDP Ана Паула Маркес сказала, що війна в Україні показала необхідність прискорити перехід на відновлювані джерела енергії. Проєкт Alqueva є частиною стратегії EDP, згідно з якою компанія планує стати на 100% екологічно чистим до 2030 року. При цьому гідроенергетика та інші відновлювані джерела енергії зараз становлять 78% від 25,6 ГВт встановленої потужності EDP.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reuters
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое