RSS
Новости
10 мая 2022, 11:51
Німеччина та Катар зіштовхнулися з труднощами при перемовинах щодо поставок ЗПГ
Німеччина та Катар зіштовхнулися з труднощами під час перемовин щодо довгострокових угод на поставку катарського ЗПГ. Розбіжності стосуються ключових питань, зокрема, тривалості контракту. Так, Німеччина, яка планує до 2040 року повністю відмовитися від природного газу, не готова погодитися на умови Катару щодо підписання контракту не менш, ніж на 20 років, щоб забезпечити величезні потреби у газі для Німеччини для зниження залежності від російського газу.

Катар, найбільший світовий постачальник ЗПГ, також ставить питання про неможливість перепродажу газу для інших країн Європи, проти чого виступає Європейський союз.

Німеччина щорічно споживає близько 100 млрд куб м природного газу, з яких близько 55% надходить із Росії, а менші обсяги поставляються трубопроводом з Нідерландів та Норвегії. Країна планує побудувати два термінали ЗПГ і орендувати чотири плавучі регазифікаційні установки (FSRU) як тимчасовий захід. Проте, нині країні потрібен справжній ЗПГ.

«Питання про тривалість контракту на ЗПГ, яке може поставити під загрозу цілі Німеччини з декарбонізації, є частиною поточних переговорів із Катаром», — сказав один із джерел, додавши, що Німеччина також конкурує з іншими країнами за ЗПГ із Катару.

Раніше повідомлялося, що Україна отримала домступ до європейських ЗПГ-терміналів 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое