RSS
Новости
10 мая 2022, 09:50
Україна отримала доступ до європейських ЗПГ-терміналів - ОГТСУ
Україна вже отримала доступ до європейських ЗПГ-терміналів, зокрема, через новий інтерконектор GIPL, відкритий на початку травня, і вже може замовляти потужності. Влітку ці можливості значно розширяться після добудови інтерконектора Польща-Словаччина. Про це повідомили в управлінні корпоративних комунікацій Оператора ГТС України.

З початку 2022 року Оператор збільшив гарантовані потужності для імпорту газу в Україну вдвічі — до понад 54 млн. куб. м на добу, а українські замовники отримали нові можливості для придбання газу в Європі, зокрема з ЗПГ-терміналів. 

Наразі українські компанії можуть замовити потужності європейських ЗПГ та отримати газ через Польщу (термінали Свиноуйсце у Польщі та Клайпеда у Литві) та Угорщину (термінал на о. Крк, Хорватія). Гарантовані потужності для імпорту газу з Польщі до України становлять 4 млн. куб. м природного газу на добу, а з Угорщини – 8 млн куб. м. Ці потужності не залежать від наявності транзиту. 

Українські замовники можуть законтрактувати обсяги газу та отримати його через литовський ЗПГ-термінал, а потім транспортувати через новий інтерконектор GIPL та польську ГТС до кордонів України. 

«З огляду на потужність, яка з'явиться після добудови інтерконектора Польща-Словаччина влітку цього року, можливості для імпорту ЗПГ із балтійських портів для України розширяться і зі словацького напрямку: гарантована потужність на 42 млн куб. м на добу для імпорту зі Словаччини отримає ще одне джерело газу – 13 млн куб. м через інтерконектор Польща-Словаччина», - додали до ОГТСУ.

Раніше повідомлялося, що в Німеччині почали будувати LNG-термінал для заміни російського газу

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое