RSS
Новости
10 мая 2022, 16:29
Польща зможе щомісяця постачати в Україну понад 200 тис. тонн пального
Польща може бути великим транзитером пального для України, забезпечуючи надходження понад 200 тисяч тонн продукції щомісяця. За останній місяць обсяг надходжень ледве становив 60 тисяч тонн.

Про це заявила перший віце-прем'єр-міністр економіки Юлія Свириденко, за підсумками польсько-українського енергетичного форуму у Варшаві.

«Головна мета форуму – пошук практичних рішень, тому до нього було залучено як урядові організації, так і представники паливного ринку Польщі та України. Після того, як ворог планомірно атакував паливну інфраструктуру нашої країни, знищивши Кременчуцький НПЗ та низку великих нафтобаз, питання постачання пального придбало оперативне та предметне рішення», - заявила Свириденко.

За її словами, сторонам вдалося посадити за один стіл представників польського та українського бізнесу, а також логістичні підприємства та компанії, які керують паливною інфраструктурою. Це дозволило знайти практичні рішення збільшення обсягу поставок найближчим часом.

«Розраховуємо, що до Польського ресурсу ми зможемо залучити нафтопродукти зі США, регіону Амстердам-Роттердам-Антверпен (АРА), німецьких, скандинавських та балтійських нафтопереробних заводів. Доставлятиметься пальне буде комбінованими видами транспорту, транспортуючи його через Польщу», - заявила чиновник.

Учасники форуму знайшли технічні можливості для збільшення перевалки необхідних обсягів, і вже є підтвердження однієї з провідних польських компаній PERN SA щодо додаткових потужностей.

Також для збільшення відвантажень синхронізували графіки роботи нашої АТ «Укрзалізниці» та польської PKP, які тепер в оперативному режимі можуть миттєво вирішувати проблемні питання. Очікуємо, що вже найближчим часом паливні ресурси доставлятимуться швидше, а на українських заправках зникнуть черги», - заявила Свириденко.

Уряд Польщі допоможе доставляти паливо в Україну на тлі дефіциту бензину через військове вторгнення Росії. У розробці знаходяться два маршрути постачання. Про це заявила перший віце-прем'єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

Раніше повідомлялося, що Україна та Польща домовилися про вільний проїзд вантажівок з паливом

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое