RSS
Новости
10 мая, 17:48
«Укргідроенерго» викупило перетин для експорту електроенергії до Молдови на 12 травня
Державна компанія «Укргідроенерго» викупила перетин для експорту електричної енергії до Молдови на добовому аукціоні з поставкою на 12 травня – на 1-4 години 80 МВт, на 5-24 години – 150 МВт.

Результати аукціонів з розподілу пропускної спроможності публікуються на платформі НЕК «Укренерго».

Гранична вартість перетину – 0 грн/МВт-год. Запропонована пропускна спроможність для експорту до Молдови – 600 МВт.

Нагадаємо, Молдова буде закуповувати електроенергію у Молдовської ДРЕС, що належить російській Інтер РАО та розташована в самопроголошеній Придністровській республіці, щонайменше до кінця травня. 

Премʼєр-міністр Молдови повідомляла, що усі ставки на тендер, оголошений «Енергокомом», були дорогими, найдешевша – 96,5 $/МВт-год. Проте, учасники ринку електричної енергії повідомляють, що найнижча запропонована ціна складала 85,5 5 $/МВт-год.

Водночас, віце-міністр Молдови Андрій Спіну також заявив, що країна має покрити ще 30% споживання у травні, пріоритетним вважають ресурс з України, і зараз ведуться прямі переговори щодо поставок з України, в тому числі і на політичному рівні.

За даними «Укренерго», пропускну потужність для експорту до Молдови на місячному аукціоні на травень викупили 3 компанії: 150 МВт – «Августа», 121 МВт - «Артлекс-Енерджі», 149 МВт – «ТЕТ Груп».

Раніше повідомлялося, що «Укргідроенерго» може розпочати експорт електроенергії до Польщі

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!