RSS
Новости
11 мая 2022, 12:45
У Європі створять одно з перших великомасштабних промислових виробництв «електронного метанолу»
Французька енергетична компанія Engie, голландський виробник метанолу OCI та німецька компанія з виробництва енергії з відходів (EEW) об'єдналися для розробки проєкту HyNetherlands. Метою є створення та експлуатація одного з перших у Європі великомасштабних промислових виробництв «електронного метанолу» (e-methanol) за допомогою зеленого водню та біогенного CO2.

HyNetherlands займає унікальне місце у Північних Нідерландах, де економіка, зав'язана на ЗПГ, поступово переходить на використання водню.

Метанол традиційно використовується як прекурсор для виробництва інших хімічних речовин, таких як формальдегід і оцтова кислота, але сьогодні все частіше розглядається як перспективне вуглецево-нейтральне морське паливо. Наприклад, нещодавно данська компанія Maersk замовила у корейської Hyundai Heavy Industries 12 контейнеровозів місткістю 16000 двадцятифутових морських контейнерів кожен, що працюють на вуглецево-нейтральному метанолі.

Зелені водень та метанол є екологічно стійкими енергоносіями, які відповідають характеристикам ресурсів, що виробляються на основі викопних вуглеводнів. Вони мають високу щільність енергії, їх легко бункерувати та транспортувати, з ними можна використовувати наявні активи та інфраструктуру.

На першій стадії проєкту учасники побудують електролізер потужністю 100 МВт, який вироблятиме водень для подальшого виробництва метанолу. Установка також постачатиме зелений водень для місцевого транспорту та промисловості.

Майданчик з виробництва водню розташується на електростанції Eems, що належить Engie, в Емсхавені. Обладнання потужністю 100 МВт буде живитись від морських вітряних турбін загальною потужністю 200 МВт.

Для уловлювання біогенного СО2 компанія EEW побудує відповідну установку на своєму заводі з переробки відходів в енергію в Фармсумі. CO2 будуть уловлювати з димових газів виробничих ліній заводу. 

Завод OCI з виробництва метанолу BioMCN у хімічному парку Делфзейл у Фармсумі буде поєднувати водень та біогенний CO2 для виробництва електронного метанолу.

Виробнича та збутова частини проєкту будуть підключені до водневої транспортної мережі, яку Gasunie розробляє у Нідерландах та Північній Німеччині. Основна частина цієї мережі складатиметься з трубопроводів, які використовуються в цей час для транспортування природного газу.

Слід зазначити, що, як і інші подібні починання, проєкт, що розглядається, не може бути реалізований на чисто комерційній основі. Тому учасники вже подали заявку на отримання грантів від європейської влади.

Надалі на початку 2030-х років планується серйозно збільшити потужності електролізерів — до 1,85 ГВт.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое