RSS
Новости
11 мая, 17:55
ЄБРР надасть "Укренерго" 50 млн євро для підтримки ліквідності, планує з донорами підтримку країні на 1 млрд євро
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) дозволить НЕК "Укренерго" змінити призначення кредиту на 50 млн євро для екстреної підтримки ліквідності, а Європейський фонд сталого розвитку надасть гарантію покриття перших втрат.

"Ця підтримка є частиною обсягу в EUR1 млрд, яку ЄБРР планує реалізувати в Україні цього року у співпраці з донорами та партнерами", – йдеться у прес-релізі банку 11 травня.

ЄБРР зазначає, що EUR50 млн дозволить забезпечити стабільне електропостачання в країні, економіка якої зазнала суттєвого негативного впливу внаслідок військового вторгнення Росії у лютому.

"У той час, коли українці протистоять російській агресії, важливо забезпечити належне електропостачання в їхній країні, а отже, підтримати критично важливу роль "Укренерго". Ми також разом з ЄБРР готуємо підтримку для інших важливих сфер української економіки, яка буде надана найближчими тижнями , зокрема для забезпечення потреб у ліквідності у залізничній та фармацевтичній галузях", – наводяться у повідомленні банку слова виконавчого віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса.

Він приєднався до президента ЄБРР Оділь Рено-Бассо, щоб підписати гарантію Європейського фонду сталого розвитку (ЄФСР) щодо цього кредиту, яка зменшить кредитний ризик для банку за поточних умов війни, уточнюється у релізі.

Згідно з ним, підтримка "Укренерго" є частиною загальної підтримки в EUR1 млрд, яку ЄБРР планує реалізувати в Україні цього року у співпраці з донорами та партнерами.
З метою задоволення найбільш невідкладних потреб України банк визначив п'ять пріоритетних галузей української економіки: торгове фінансування, енергетичну безпеку, життєво важливу інфраструктуру, продовольчу безпеку (забезпечення через банки ліквідності для фермерів на весняну посівну кампанію, а також для сільськогосподарських компаній та продуктових рітейлерів) і підтримка ліквідності для фармацевтичних фірм.

Нагадаємо, у липні 2019 року ЄБРР погодився надати "Укренерго" EUR149 млн на модернізацію ключових елементів інфраструктури передачі електроенергії з метою підтримки стабільного функціонування системи та синхронізації з європейськими електричними мережами, а також на допомогу Україні у приведенні її законодавства та принципів операційної діяльності у відповідність із Третім енергопакетом ЄС. Кошти цього кредиту були використані частково.

Після розпочатої Росією війни ЄБРР та Україна домовилися про зміну призначення частини існуючого кредиту для екстреної підтримки ліквідності.

ЄФСР є фінансовим механізмом Плану зовнішніх інвестицій ЄС, який передбачає підтримку інвестицій в Африці та країнах-сусідах ЄС.

ЄБРР негайно засудив російське вторгнення в Україну 24 лютого та пообіцяв стояти разом з Україною.
Рада керуючих банку 4 квітня проголосувала за призупинення на невизначений термін доступу Росії та Білорусі до фінансування та технічної допомоги ЄБРР. Банк закриває свої офіси у цих двох країнах. На додаток до пакету стійкості у розмірі EUR2 млрд ЄБРР пообіцяв допомогти з фінансуванням відновлення України, коли це дозволять умови.

Усі інвестиції ЄБРР в Україні в рамках пакету стійкості для України та сусідніх країн, на які вплинула війна, передбачатимуть розподіл ризиків із партнерами.

Раніше повідомлялося, що "Укренерго" сплатило перші відсотки за своїми "зеленими" єврооблігаціями

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!