RSS
Тренды
12 мая 2022, 12:41
Норвегія планує побудувати офшорні ВЕС потужністю 30 ГВт
Уряд Норвегії оголосив, що має намір виділити морські ділянки для будівництва офшорних вітрових електростанцій (ВЕС) загальною потужністю 30 ГВт. Програма має бути реалізована до 2040 року.

Офшорні ВЕС будуть спроможні виробляти майже стільки електроенергії, скільки сьогодні загалом виробляється в країні. "В країні працюють дві офшорні вітряні турбіни, ми хочемо збільшити їхню кількість до приблизно 1500 турбін", - заявив прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере.

Норвегія є великим виробником нафти та газу. Викопне паливо для виробництва електроенергії тут не використовується, за винятком деяких острівних територій та операцій з видобутку вуглеводнів у морі. Приблизно 96% електроенергії в країні виробляють гідроелектростанції (ГЕС), при цьому активно розвивається наземна вітроенергетика, встановлена ​​потужність якої за підсумками 2021 склала 4,6 ГВт.

2020 року норвежці почали освоювати й офшорний сегмент, виділивши морські ділянки для будівництва 4,5 ГВт морських ВЕС.

Прем'єр-міністр Норвегії назвав цю ініціативу важливим етапом в історії промисловості та енергетики країни. Він заявив: «Це “зелений” промисловий стимул для Норвегії, який може забезпечити велику кількість відновлюваної енергії у майбутньому. Мета розробки – дати людям та компаніям великі обсяги доступної енергії. Якщо ми хочемо досягти цього, ми маємо інвестувати зараз».

Норвегія має намір стати європейським енергетичним центром, який приймає та віддає великі обсяги електрики.

Уряд заявив, що норвезька енергосистема не зможе впоратися з такою великою кількістю електроенергії. Тому обов'язковою умовою є експорт значної частини виробленої електроенергії до інших країн.

У документі зазначається, що всі проєкти мають забезпечувати національні інтереси, включаючи безпеку постачання та помірні ціни на електроенергію для домашніх господарств, промисловості та підприємств. "Мета полягає в тому, щоб надати людям та підприємствам велику кількість доступної енергії, яка може створити робочі місця по всій країні".

«Ми також маємо зрозуміти, як встановити у майбутньому податок на офшорну вітроенергетику, щоб гарантувати, що більша частина доходів галузі буде служити для суспільства», — каже міністр фінансів Трюгве Слагсволд Ведум.

Норвегія планує виділення морських акваторій. Наступний аукціон заплановано на 2025 рік.

Раніше повідомлялося, що Норвегія планує перетворитися в великого експортера "зеленої" енергетики за допомогою морських ВЕС

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое