RSS
Новости
17 мая 2022, 09:51
Польська PGNiG уклала довгостроковий контракт на поставку ЗПГ з американською Sempra
Польська компанія PGNiG уклала договір з американською Sempra Infrastructure щодо купівлі-продажу 3 млн т ЗПГ (4 млрд куб м) на рік. Про це повідомляє пресслужба PGNiG. Газ буде вироблятися на двох ЗПГ-заводах Cameron (Луїзіана) і Port Arthur (Техас) у Мексиканській затоці і поставлятися до Польщі, зокрема і до нового ЗПГ терміналу FSRU у Гданську.

Термін дії контракту – 20 років. З терміналу Cameron буде поставлятися 2 млн т ЗПГ (2,7 млрд куб м), а з терміналу Port Arthur – 1 млн т (1,4 млрд куб м). Очікується, що поставки почнуться у 2027 році. Майбутній контракт буде заснований на формулі free-on-board, що означає, що отримання та транспортування товару є обов’язком покупця.

«Підписана сьогодні угода відкриває шлях до переговорів щодо детальних умов контракту, що забезпечить PGNiG одержання ЗПГ від надійного та цінного партнера. ЗПГ вже є одним із стовпів нашої стратегії диверсифікації, спрямованої на підвищення енергетичної безпеки країни та розвиток комерційного потенціалу PGNiG Group. Ми сповнені рішучості йти далі в цьому напрямку, тому робимо кроки, які дозволять нам забезпечити доступ до відповідних обсягів газу в майбутньому. Ми враховуємо запланований запуск плавучого регазифікаційного терміналу в Гданській затоці, який має шанс стати важливим елементом інфраструктури імпорту газу для Польщі та всього регіону», - підкреслила президент PGNiG Івона Ваксмундзка-Олейнічак.

PGNiG вже має довгострокові контракти на постачання американського ЗПГ загальним обсягом 7 млн т на рік, що становить понад 9 млрд куб після регазифікації. Угоди передбачають значне збільшення поставок із США з 2023 року. Компанія зарезервувала повну регазифікаційну потужність терміналу в Swinoujscie, що, після розширенні установки, дозволить приймати до 6,2 млрд куб м газу після регазифікації, а в кінцевому підсумку, з 2024р – 8,3 млрд куб м щорічно. Група PGNiG також користується терміналом у Клайпеді – завдяки газопроводу Польща-Литва (GIPL), запущеному в травні цього року, поставки, отримані на цьому терміналі, можуть бути спрямовані на польський ринок.

Раніше повідомлялося, що Болгарія купуватиме американський скраплений газ дешевше, ніж у «Газпрому»

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!