RSS
Новости
17 мая 2022, 14:27
Фінська компанія Gasum не буде платити за газ у рублях і звернеться до арбітражу
Фінська державна енергетична компанія Gasum повідомила, що не буде платити за російський газ у рублях на вимогу «Газпрому», оскільки це порушує договір. Крім того, компанія має намір звернутися до міжнародного арбітражу з приводу того, що «Газпром» порушує умови укладеного договору між компаніями.

За словами компанії, Gasum також має ряд інших претензій до «Газпрому» у контракті. Тому компанія звернеться в арбітраж.

Компанія зазначає, що ймовірно «Газпром» може припинити поставки російського газу до Фінляндії, оскільки Gasum відмовляється платити у рублях. Разом з тим, Gasum разом з партнерами та державними органами готові до такого сценарію. Протягом літнього сезону Gasum має намір наростити поставки природного газу з інших джерел через інтерконектор Balticconnector.

«У цій ситуації у Gasum не було іншого вибору, окрім як передати контракт до арбітражу. У цій складній ситуації ми зробимо все можливе, щоб забезпечити наших фінських клієнтів необхідною енергією», — каже президент Gasum Міка Вільянен.

За різними оцінками компанія купувала від російського «Газпрому» від 1,4 до 2 млрд куб м природного газу щорічно.

Раніше повідомлялося, що найбільша німецька енергокомпанія відмовилася оплачувати рублями російський газ

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое