RSS
Новости
18 мая 2022, 09:18
Італійська енергетична компанія Eni відкриває рахунки у «Газпромбанку»
Італійська енергетична компанія Eni повідомила у вівторок про відкриття двох рахунків у «Газпромбанку» у зв’язку з тим, що крайні терміни оплати за російський газ добігають кінця у найближчі декілька днів. Компанія відкриває один рахунок у євро і один у рублях. Eni відкриває нові рахунки задля того, щоб «Газпром» не припинив поставки після того, як Путін вимагав перевести компанії з «недружніх країн» на оплату за газ у рублях. В Eni наголошують, що компанія відхиляє односторонні зміни до договору поставки про перехід на оплату в рублях.

Рішення було передано італійським держустановам. Відповідно до чинної системи міжнародних санкцій і в контексті обговорення з «Газпром експортом», було чітко підтверджено, що будь-які можливі ризики або витрати, пов’язані з новою процедурою оплати, будуть покладені на «Газпром експорт».

Eni зазначає, що у «Газпром експорті» підтвердили, що рахунки будуть виставлятися у євро. «Газпромбанк» конвертуватиме іх у рублі протягом 48 годин без участі Центробанку Росії, який знаходиться під санкціями, а у випадку будь-яких затримок чи технічних несправностей неможливість конвертації не вплине на поставки.

У компанії також зазначили, що відсутність повних, вичерпних і договірно зобов’язуючих відповідей зі сторони «Газпрому» призведе до ініціації міжнародного арбітражу зі сторони Eni.

«У будь-якому випадку, Eni рішуче підтверджує свій намір дотримуватись будь-яких можливих майбутніх нормативних положень, які можуть накласти санкції на торгівлю газом або її нинішніх контрагентів», - зазначили у компанії.

Раніше повідомлялося, що США запропонують країнам Європи запровадити мито на нафту з РФ як альтернативу ембарго

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!