RSS
Новости
18 мая, 12:31
Українці стали цікавитись електрокарами в 15 разів частіше через брак пального
За кілька тижнів гострого дефіциту пального та довжелезних черг на АЗС чимало українців замислилися про перехід на електромобіль. Попит на електрокари вже росте - про це кажуть дистрибьютори. Попри призупинення урядом регулювання цін на бензин і дизель, попит навряд спаде, певні вони, адже ціни на заправку викопним паливом та від розетки стануть непорівнюваними.

"Їздити на електромобілі та заряджати вдома за 0,75 грн за кіловат-годину, у разі витрати 12-17 кВт/100 км, це десь у 50 разів, а скоро буде й у 100 разів менше, ніж бензином. Швидкісна зарядка, у 4-5 разів дешевше. І це ще без черг",- переконує СЕО мережі електростанцій Go To-U та координатор Tesla Club Ukraine Назар Шимоне-Давида.

Станом на 1 травня 2022 року в Україні зареєстровано 35 762 електромобілі, повідомила радниця заступника міністра інфраструктури з питань розвитку електротранспорту Марина Китіна. 

У квітні додалось 460 авто – через війну поки найменший місячний приріст за останні роки, але травнева статистика буде кращою, певна Китіна. 

Такої ж думки Вадим Ігнатов, заступник голови правління Української асоціації учасників ринку електромобілів EV-UA:

"У березні ринок продажу авто завмер. У квітні люди ще розбирались, як далі жити. А вже на початку травня почався справжній бум", – каже він.

Попит відчувається як на нові електрокари, так і на вживані, підтвердили учасники ринку. Щоправда, у різних співвідношеннях.

Попит як на електрокари, так і на плагін-гібриди Volvo за останні три тижні зріс дуже відчутно, каже бренд-директор автовиробника в Україні Артем Ткаченко: 

"Зокрема, продажі повністю електричного XC40 Recharge та плагін-гібрида XC60 Recharge зросли утричі у порівняннні навіть з довоєнним періодом". 

Наразі понад 70% всіх нових продажів Volvo в Україні припадає саме на електрокари та плагін-гібриди, вказує Ткаченко. Салони бренду працюють в регіонах, де це можливо. До замовлення у виробництво доступні всі моделі Volvo, також є обмежений склад в Україні деяких моделей, зокрема плагін-гібридів XC60 Recharge.

Також саме на електромобілі зараз є попит в салонах Porsche-Україна, зокрема – модель Taycan, бренд-директор Ігор Ткаченко. Наразі автомобілі бренду в Україну постачають, додав він.

У салонах Nissan теж кажуть про ажіотаж, зокрема на популярну в Україні модель електрокару Leaf, повідомили в мережі: "Наразі в дилерській мережі ще залишаються вільні автомобілі, можна одразу придбати, не витрачаючи час на очікування постачання, а найближчим часом ми очікуємо на нову партію".

Там переконують, що ціни на авто, попри зростання курсу валют, залишились на рівні 24 лютого. 

Також зростання попиту на електрокари помітили в корпорації "УкрАвто" (бренди Mercedes, Smart, KIA, Opel, Chery тощо): "Але говорити об'єктивно про темпи складно, оскільки наразі існує дефіцит деяких модифікацій та комплектацій", – визнає генеральний директор компанії "Автокапітал" Валерій Анохін.

Щоб не чекати тижнями на постачання та зекономити, українці надають перевагу вживаним машинам з електродвигунами. І тут зростання попиту на електрокари серед громадян справді шалене, каже керівник підрозділу сервісу оголошень OLX.Авто Андрій Коцина. Там порівняли запити на платформі у квітні-травні з аналогічним періодом минулого року: 

"У квітні 2022 року українці стали цікавитися електрокарами в 15 разів частіше, а гібридами – в 11 разів. За перші два тижні травня ці показники збільшилися ще на 152% та 28% відповідно", – каже Коцина.

Однак, чи переросте інтерес в реальну купівлю – залежить від ціни. "Порівняно з лютим попит виріс у багато разів, якщо судити з кількості дзвінків – на 60-70%, але конверсія у реальні угоди дуже маленька", – росказує Богдан Головатюк, засновник компанії tsk.ua, що спеціалізується на доправці в Україну та обслуговуванні автомобілів Tesla: 

"Люди шукають просто електромобіль, і бажано дешевше. А у нас тільки Tesla, до того ж не старші 2015 року зазвичай", – пояснює він. 

Доставка через заблоковані Росією українські порти – ускладнилась, але бізнес адаптувався, каже Головатюк: американські авто возять через порти Литви, європейські – звично через західні кордони. 

На агрегаторах з продажу авто через підвищений попит зараз на 15-20% менше оголошень з електрокарами із доступного цінового сегмента, каже керівник Громадської спілки "Інститут досліджень авторинку" Станіслав Бучацький:

"Авто за 5 000 – 6 000 доларів, як раніше, майже не залишилось. Як тільки з’являється якесь оголошення з машиною за доступною ціною – її викуповують за лічені години". 

Зараз мінімальний цінник за вживані авто на електриці змістився в бік проміжку 8 000 – 10 000 доларів, пояснює Вадим Ігнатов з Української асоціації учасників ринку електромобілів EV-UA: "Далі йдуть нові китайські електрокари з цінником 20 000 – 30 000 доларів, а потім преміальні авто від Tesla та інших автобрендів". 

При цьому загальна пропозиція таких авто в Україні зросла в рази – продавці відреагували на попит з боку українців, каже Коцина з OLX.Авто. 

У  2021 електрокари та гібриди на платформі пропонували у 50 разів менше, ніж авто на бензині: всього 3 400 та 3 200 пропозицій за рік. 

"За останні півтора місяця на OLX.Авто розміщено 1900 оголошень з продажу електрокарів та 1 300 з продажу гібридів, тобто десь 1 000 пропозицій авто на місяць проти 120 минулого року в цей період ," – рахує керівник OLX.Авто.

Раніше повідомлялося, що в Україні збільшився попит на електротранспорт. Експерти пов'язують це з дефіцитом бензину

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: biz.liga.net
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!