RSS
Новости
18 мая 2022, 15:47
Уряд відмовився від держрегулювання цін на пальне
Очолюваний прем'єр-міністром Денисом Шмигалем оперативний штаб при Кабінеті міністрів ухвалив рішення про відмову від державного регулювання цін на пальне.

Про це повідомила перший віце-прем'єр-міністр-міністр економіки Юлія Свириденко.

"При цьому ми, звичайно, очікуємо, що граничні ціни на дизпаливо будуть не більше 58 грн, на бензин – не більше 52 грн. Як тільки ми відчуємо, що оператори зловживають становищем, ми вводитимемо щодо них санкції. Моніторитимемо ситуацію щодобово", – зазначила вона

Свириденко додала, що державне регулювання цін на пальне призупинено з тим, щоб оператори могли наситити ринок необхідним ресурсом, законтрактувати весь доступний ресурс на європейському, і не тільки, ринку, та транспортувати його в Україну.

Нагадаємо, уряд України на період дії карантину впровадив держрегулювання цін на АЗС, встановивши граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни реалізації пального. Останні значення: бензин - не вище ніж 6,5 грн/літр, дизельне пальне - не більше ніж 7 грн/літр.

Кабмін також дозволив АЗС без обмежень встановлювати ціну на "брендове преміальне" пальне за умови, що вони також продають пальне за цінами, що регулюються державою. Раніше роздрібні ціни "брендового" пального не могли перевищувати регульованих державою роздрібних цін більше ніж на 5%.

Середня вартість ДП (ULSD 10 ppm) і бензину (GASOLINE 10 ppm) визначається Мінекономіки на підставі розрахунків НАК "Нафтогаз України", проведених виходячи з даних Platts CIF NWE за попередню декаду, сум митних платежів (акцизний податок і ПДВ), офіційного курсу валют від НБУ, а також витрат $50/тонна на логістику і $150/тонна за доплату до котирувань у Північно-Західній Європі (NWE).

Із середини березня Верховна Рада обнулила акциз на нафтопродукти та знизила ставки ПДВ до 7% із 20%.

Оприлюднення міністерством середніх цін літра ДП та бензину відбувається тричі за місяць.

Раніше повідомлялося, що Польща зможе щомісяця постачати в Україну понад 200 тис. тонн пального

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое