RSS
Новости
19 мая 2022, 09:30
Генсек ООН представив план прискореного переходу світу на відновлювані джерела енергії
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш представив план переходу світової спільноти на відновлювані джерела енергії. Війна в Україні стала одним з поштовхів до цього рішення. Перелік кроків, які запропонував генсек, опублікували світові ЗМІ.

Гутерріш назвав отримані дані про стан клімату "гнітючим переліком невдач людства в боротьбі з кліматичними порушеннями".

"Глобальна енергетична система зруйнована і все ближче підводить нас до кліматичної катастрофи. Викопне паливо — це глухий кут — екологічний і економічний", — заявив Гуттеріш.

Генсек назвав війну в Україні і зростання цін на енергетичну продукцію на її тлі ще одним тривожним сигналом. Єдиний вихід, на думку генерального секретаря — покласти край забрудненню планети викопним паливом і прискорити перехід на поновлювані джерела енергії. Гутерріш додав, що "час закінчується".

План Гутерріша передбачає, що технології відновлюваних джерел енергії, такі як акумуляторні батареї, повинні розглядатися в якості "найважливіших і вільно доступних глобальних суспільних благ". Генсек закликав до створення глобальної коаліції по акумуляторним батареям для прискорення і впровадження інновацій. Вона повинна просуватися урядами і об'єднати технологічні компанії, виробників і фінансистів.

Також уряди повинні створити рамки і реформувати бюрократію, щоб зрівняти умови для відновлюваних джерел енергії, забезпечити, розширити і диверсифікувати поставки найважливіших компонентів і сировини для технологій відновлюваної енергетики. 

Уряди повинні перенести субсидії з викопних видів палива на захист бідних і найбільш вразливих людей і спільнот.

Приватні та державні інвестиції в відновлювані джерела енергії повинні потроїтися і скласти не менше 4 трильйонів доларів на рік.

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія прийняла довгостроковий план REPowerEU для скорішої відмови від російських енергоресурсів

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: unian.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!