RSS
Новости
19 мая, 14:27
ДТЕК тестово поставив до Польщі 50 тис. тонн вугілля – топ-менеджер
Енергохолдинг ДТЕК після перших тестових поставок вугілля до Польщі обсягом 50 тис. тонн розглядає можливість забезпечити регулярний експорт енергоресурсів з урахуванням проблем логістики за умов війни.

Про це повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.

"Ми зробили перші тестові відвантаження вугілля у Польщу. Це невеликий обсяг, 50 тис тонн. На жаль, дуже великі складності щодо логістики, тому що залізнична інфраструктура як в Україні, так і в Польщі не розрахована на такий обсяг переміщення товарів. Як і порти у Польщі – Гданськ і Гдиня. Тому тестові поставки є, але великих обсягів, як це можна було б робити через море, порт Южний, наприклад, немає", – сказав Сахарук.

Разом з тим він запевнив, що компанія розглядає можливості та продовжує опрацьовувати шляхи поставки вугілля до Польщі.

"Вугілля з інших джерел є критичним для Польщі для заміщення обсягів поставок з Росії, які були заборонені. Було б дуже добре, якби Україна підставила плече Польщі, яка дуже допомагає нам, і допомогла полякам пережити відмову від російського вугілля", – пояснив виконавчий директор ДТЕК.

За його розрахунками, у часи сезонного профіциту вугілля, компанія могла б відвантажувати до Польщі орієнтовно 100-150 тис. тон на місяць – той обсяг, який залишається після забезпечення компанією своїх ТЕС та інших споживачів.

"Це не забезпечить повну диверсифікацію поставок, але це буде наш внесок в те, що наші друзі поляки отримають допомогу. Воно підходить за якісними характеристиками. Його просто потрібно навчитися швидко і без збоїв доставляти у Польщу", – наголосив топ-менеджер ДТЕК.

При цьому він звернув увагу, що поставки вугілля з України залізницею це більш швидка і економічна альтернатива для поляків порівняно з морськими поставками.

Раніше повідомлялося, що "ДТЕК" має намір витіснити російське вугілля з Європи

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!