RSS
Новости
19 мая 2022, 16:32
Польська PGNiG подала позов до Газпрому щодо переплат за постачання газу
Польська державна газова компанія PGNiG подала новий позов до «Газпрому». компанія вимагає виплати відсотків за $1,5 млрд за постачання газу у 2014-2020 роках. Про це йдеться у звіті польської компанії.

«PGNiG надіслала «Газпрому» повідомлення про порушення арбітражного розгляду у зв’язку з її вимогою про виплату відсотків за сумою, переплаченою PGNiG за природний газ, поставлений у період з листопада 2014 року по лютий 2020 року. PGNiG очікує відповіді «Газпрому» на звернення до арбітражу», – йдеться у документі.

Компанія ініціювала арбітражний розгляд проти ПАТ «Газпром» та «Газпром експорт» у 2015 році з вимогою про перегляд ціни на природний газ, що поставляється за контрактом від 25 вересня 1996 року.

Він передбачав відвантаження близько 10 млрд. куб. м газу на рік, мінімальна річна контрактна кількість – 8,7 млрд. куб. м на рік.

30 березня 2020 року Стокгольмський арбітраж ухвалив рішення скоригувати формулу ціни за контрактом на постачання газу до Польщі газопроводом «Ямал-Європа» ретроактивно з 1 листопада 2014 року. «Газпром у 2020 році виплатив присуджені судом $1,6 млрд (з урахуванням відсотків).

Наприкінці квітня Газпром повідомив найбільшої польської газової компанії PGNiG про повну зупинку постачання газу, чим порушив Ямальський контракт, що діє до кінця 2022 року.

Раніше повідомлялося, що польська PGNiG уклала довгостроковий контракт на поставку ЗПГ з американською Sempra

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!