RSS
Новости
23 мая, 14:30
"Укренерго" за рахунок гарантій Великої Британії зможе витратити на підтримку ліквідності 97 млн євро кредитних коштів ЄБРР
Обсяг залучених у Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), які НЕК "Укренерго" зможе витратити на підтримку ліквідності в умовах війни з РФ, збільшився майже до 100 млн євро.

Завдяки тому, що уряд Великобританії ухвалив рішення надати фінансові гарантії за кредитом ЄБРР на суму до $50 млн, "Укренерго" зможе витратити на підтримку ліквідності EUR97 млн, залучених до банку, йдеться у повідомленні НЕК.

У компанії нагадали, що першу частину гарантій на суму ЕUR50 млн у рамках кредиту ЄБРР вже надав Євросоюз через Європейський фонд сталого розвитку.

Про надання гарантій на суму $50 млн за кредитом ЄБРР для "Укренерго" під час засідання G7 минулого тижня заявив міністр фінансів Великобританії Ріші Сунак.

Нагадаємо, раніше ЄБРР ухвалив рішення дозволити "Укренерго" змінити на EUR50 млн для екстреної підтримки ліквідності призначення раніше виданого кредиту, а Європейський фонд сталого розвитку надасть гарантію покриття перших втрат.

За словами голови правління "Укренерго" Володимира Кудрицького, компанія стала першою державною компанією, яка отримала фінансування МФО на підтримку ліквідності в умовах війни.

Компанія уточнила, що кредит ЄБРР в EUR50 млн буде спрямований на покриття недостатнього рівня платежів учасниками ринку за послуги компанії з передачі електроенергії та диспетчерського управління.

Ключовими напрямками використання перепрофільованих коштів кредиту будуть фінансування невідкладних операційних витрат "Укренерго", розрахунки за технологічні втрати в мережі, оплата за допоміжні послуги на ринку електроенергії, розрахунки за вироблену ВДЕ-генерацією е/е.

У липні 2019 року ЄБРР погодився надати "Укренерго" EUR149 млн на модернізацію ключових елементів інфраструктури передачі електроенергії з метою підтримки стабільного функціонування системи та синхронізації з європейськими електричними мережами, а також на допомогу Україні у приведенні її законодавства та принципів операційної діяльності у відповідність до Третього енерго ЕС. Кошти цього кредиту було витрачено частково.

Після розпочатої Росією війни ЄБРР та Україна домовилися про зміну призначення частини існуючого кредиту для екстреної підтримки ліквідності.

Раніше повідомлялося, що ЄБРР виділить "Нафтогазу" кредит для закупівлі газу на 300 мільйонів євро

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!