RSS
Новости
24 мая 2022, 15:12
Ростатом не будуватиме АЕС “Ханхіківі-1” у Фінляндії
Фінська Fennovoima 24 травня відкликала заявку на ліцензію для будівництва АЕС "Ханхіківі-1".

На початку травня Fennovoima, 34% у якій належить ДК "Росатом", в односторонньому порядку розірвала контракт на будівництво АЕС зі структурою "Росатома" RAOS. Fennovioma посилалася у своєму рішенні на те, що останніми роками спостерігалися значні затримки у реалізації проекту, а російська агресія в Україні лише посилила ризики для нього.

Пізніше RAOS Project Oy повідомила про плани вимагати компенсацію за розірвання контракту АЕС “Ханхіківі-1” у Фінляндії.

Fennovoima володіє понад 60 промислових, торгових та енергетичних підприємств Фінляндії. Компанія створювалася для будівництва нових атомних потужностей у Фінляндії, зараз вона не має АЕС.

Контракт на будівництво АЕС "Ханхіківі-1" був підписаний між "Русатом Енерго Інтернешнл" та Fennovoima у 2013 році. Станцію планувалося збудувати в районі Пюхяйоки. Разом із контрактом на будівництво АЕС було укладено 10-річний паливний контракт для майбутньої станції з ТВЕЛом на 450 млн євро. Наприкінці березня 2014 року "Росатом" закрив операцію з придбання 34%-ної частки у Fennovoima за 35,9 млн євро. Вартість проекту - 7 млрд євро.

Раніше повідомлялося, що Росія зупиняє експорт газу до Фінляндії з ранку 21 травня

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ukrrudprom.com
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое