RSS
Новости
24 мая 2022, 15:49
“ArcelorMittal Кривий Ріг” зіткнувся з нестачею вугілля для відновлення роботи
Металургійний комбінат "АрселорМіттал Кривий Ріг" (АМКР) запустив лише одну доменну піч з чотирьох, оскільки підприємству не вистачає коксівного вугілля для роботи всіх печей.

Про це розповів гендиректор підприємства Мауро Лонгобардо.

Він пояснив, що до повномасштабного вторгнення завод закуповував 300 тисяч тонн вугілля щомісячно, переважно – з Казахстану.

"Але тепер вугілля з Теміртау не може до нас доходити, маємо шукати інші джерела і привозити залізницею. Це непросто. Як тільки зможемо забезпечити її в достатній кількості – повністю запускаємо виробництво", – сказав Лонгобардо.

За його словами, зараз обговорюється рішення на різних рівнях щодо можливості відкриття коридору для доставки в Одеський порт окремої продукції, у тому числі вугілля.

"Намагаємося завозити вугілля, використовуючи вагони, які вивезли нашу продукцію на експорт. Але це не відбувається миттєво і не в тій кількості, яку нам потрібно. Тому поки що ми запустили лише одну доменну піч", – додав топменеджер.

Водночас він констатував наявність проблем і зі збутом готової продукції.

"Ще одна проблема – кому продавати. Міжнародні споживачі нашої продукції дивляться новини й не впевнені у своєчасності отримання своїх замовлень. Тому, замість прямих поставок, ми вимушені спочатку вивозити продукцію в більш безпечні місця, наприклад, у Польщу. Вже потім вони купують звідти", – зазначив Лонгобардо.

Він уточнив, що через блокування українських портів поставки здійснюються з польських, що також збільшує час доставки.

"Раніше ми фокусувалися на таких ринках, як Єгипет, Туреччина, Ізраїль, країни Близького Сходу, Африки й Азії. Але без портів в Україні, через які ми експортували 80% продукції, постачати дуже складно", – пояснює керівник АМКР.

Він додав, що за таких умов "АрселорМіттал Кривий Ріг" активізував пошук клієнтів у США, які скасували мита на українську сталь. 

Раніше повідомлялося, що "ArcelorMittal Кривий Ріг" переклав частину коксових батарей на тихий хід

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ukrrudprom.com
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!