RSS
Новости
24 мая 2022, 16:31
Китай нарощує імпорт із Росії далекосхідної нафти — Bloomberg
Китай нарощує імпорт із Росії далекосхідної нафти. Сорт ESPO потрапив під великі знижки на тлі війни в Україні та небажання покупців експортувати російське паливо, пише Bloomberg.

Китай нарощує імпорт російської нафти ESPO з Далекого Сходу, частина поставлених обсягів вирушає до сховищ, оскільки пандемія СOVID-19 затьмарює перспективи попиту в країні.

«Морський імпорт сирої нафти до Китаю з Далекого Сходу Росії дуже зростає. Це сталося після того, як ESPO, улюблений спотовий сорт серед китайських нафтопереробних заводів, потрапив під великі знижки», - зазначають аналітики Vortexa.

За оцінками експертів, потоки у квітні та травні будуть на 20% вищі за норму.

КНР активно купує російську нафту, оскільки більшість інших покупців уникають її експорту через війну в Україні. При цьому сорт ESPO є одним із найпривабливіших сортів із-за короткої відстані доставки.

Цього місяця з Козьмино планується експортувати 33 вантажі ESPO і аналітики очікують, що вони попрямують до Китаю. Це буде найбільшим місячним надходженням у травні принаймні з 2016 року.

Близько 62 млн барелів із російської сирої нафти марки Urals знаходяться на судах у морі, такі дані енергетичної аналітичної компанії Vortexa, повідомляє Reuters. Трейдери щосили намагалися знайти покупців на нафту, але цього їм не вдається через американські санкції.

Раніше повідомлялося, що у 2021 році Китай вперше став найбільшим імпортером ЗПГ у світі

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое