RSS
Новости
25 мая 2022, 17:05
Європейські енергокомпанії погоджуються платити Росії за газ рублями – Washington Post
Європейські енергетичні компанії, ймовірно, поступилися вимогою президента Росії Володимира Путіна купувати природний газ із використанням нової складної платіжної системи, пише Washington Post.

Це дає змогу уникнути нових відключень газу, а також дає Путіну можливість продовжувати фінансувати війну.

Система, яка передбачає створення двох рахунків у Газпромбанку, дозволяє Європі показати, що технічно вона платить за природний газ у євро, а Росія може сказати, що отримує оплату в рублях — вимога, яку Путін наклав на «недружні» країни.

Деякі економісти та експерти в галузі енергетики підозрюють, що наполегливість Путіна щодо рубля може бути більше спрямована на те, щоб змусити європейські країни діяти за його наказом, ніж на зміцнення національної валюти.

«Країни Європейського Союзу болісно ставляться до думки, що вони можуть порушити свої санкції щодо Росії, і питання про цю домовленість стали випробуванням для європейської єдності, що призвело до тижнів хаосу та суперечливих вказівок із Брюсселя. Це також змусило країни говорити про те, як вони все ще потребують російського газу, навіть незважаючи на те, що вони обговорюють ембарго на російську нафту», - повідомляє видання.

Раніше повідомлялося, що Німеччина офіційно відмовилася платити за газ у рублях

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!