RSS
Новости
26 мая 2022, 15:42
Politico опублікували перелік європейських компаній, які платять за газ за російською схемою
Видання Politico опублікувало перелік європейських енергетичних компаній, які отримують російський газ, відкриваючи рахунки в рублях на вимогу Росії, оскільки це не публічна інформація, пише «Європейська правда».

Це компанії з Німеччини, Франції, Італії, Угорщини, Чехії, Словаччини та Словенії. Лише італійська компанія прямо визнала, що має рахунок і євро, і рублях.

За угорською MVM міністр закордонних справ Петер Сійярто на початку квітня заявив, що розрахунки відбуваються в євро, «Газпромбанк» конвертує їх та виплачує кошти «Газпром експорту». Він також зазначив, що новий контакт між дочірньою компанією MVM CEE Energy та «Газпром експортом», підписаний у вересні, вже припускає виплати в альтернативній валюті.

Німецька VNG у коментарі від 9 травня повідомила, що платитиме за рахунками, які й надалі будуть у євро, на рахунки в «Газпромбанку» і вважає, що «конвертування в рублі не спричинить жодних труднощів і… відкриття рахунку відбулося без проблем».

У німецькій RWE сказали 16 травня, що підготувалися до виплат у євро та відкрили відповідний рахунок, та зазначили, що діють відповідно до загальноєвропейських та національних правил.

Аналогічну заяву оприлюднила німецька Uniper, наголосивши, що підготувалася до «відповідних контрактів виплат у євро на цей рахунок згідно з новим механізмом».

Французька Engie заявила, що підготувалася виконувати свої зобов'язання щодо оплати «поки що це відповідатиме європейській рамці санкцій проти РФ».

Італійська Eni 17 травня заявила, що «почала процес відкриття двох рахунків у «Газпромбанку» з обережністю, один у євро і другий - у рублях».

Австрійська OMV стверджує, що здійснює оплату згідно з санкційним механізмом.

У чеській ČEZ прокоментували, що платять у євро за рекомендацією Єврокомісії, а деталі не можуть коментувати.

Словацька SPP та словенська Geoplin заявляють, що розраховуються в євро згідно з чинним контрактом та рекомендаціями європейських установ.

У квітні Єврокомісія повідомила, що санкції ЄС не забороняють відкривати рахунок у «Газпромбанку», хоча зазначила, що клієнти можуть просити російську сторону виконувати зобов'язання за контрактом так, як до схвалення останніх російських вимог щодо оплати за схемою подвійних рахунків, у євро або доларах та у рублях для конвертації.

Представник Єврокомісії у травні прокоментував, що порушенням санкцій вважатиметься те, що виходить за рамки оплати в євро на рахунок у «Газпромі», але в ЄС продовжують скаржитися на неясність, чи порушенням санкцій вважається відкриття рахунку в рублях для конвертації.

У РФ заявили, що оприлюднять повний перелік компаній, які відкрили рахунки в рублях у «Газпромбанку».

«Газпром» припинив постачати газ трьом членам ЄС – Польщі, Болгарії та Фінляндії – на підставі того, що вони відмовилися платити відповідно до нових вимог Росії.

Раніше повідомлялося, що Європейські енергокомпанії погоджуються платити Росії за газ рублями

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое