RSS
Тренды
27 мая 2022, 17:52
Великобританія запроваджує 25% податку на «додатковий» прибуток нафтогазових компаній
Уряд Великобританії запровадить додатковий податок (збір) із нафтогазових компаній. Про це оголосив канцлер казначейства Ріші Сунак.

Йдеться про 25-процентний податок на «принесені вітром» доходи (англ. windfall tax), тобто такі доходи, які отримані в результаті надзвичайно сприятливої ​​ринкової кон'юнктури (високих цін на нафту і газ).

Податок матиме цільовий характер. Він, як очікується, дозволить зібрати близько 5 мільярдів фунтів стерлінгів для фінансування разових грантів у розмірі 650 фунтів стерлінгів для більш ніж 8 млн найбідніших домогосподарств Великобританії.

Це тимчасовий захід. «Коли ціни на нафту і газ повернуться до історично більш нормальних рівнів, збір буде поетапно скасовано і в законі буде прописано пункт про закінчення його дії», — каже Сунак.

Остаточні деталі нового закону поки що невідомі.

За інформацією Seeking Alpha, у Великій Британії діє досить складний режим оподаткування та роялті для виробників нафти та газу. Усі компанії-резиденти Великобританії платять корпоративний прибутковий податок із прибутку до оподаткування у всьому світі. Якщо BP отримує прибуток від переробки нафти в США, вона сплачуватиме податок з цього прибутку до скарбниці Великобританії. Однак Великобританія також стягує з виробників у Північному морі корпоративний податок, додатковий збір (supplementary charge), податок на доходи від нафти і податок на додану вартість. За оцінками Deloitte, ефективна «державна частка» прибутку до вирахування податків для британських виробників у Північному морі становить від 62% до 81%.

Хоча канцлер не уточнив, хто сплачуватиме додатковий податок у розмірі 25%, він, швидше за все, буде накладено на доходи компаній, які отримують на території Великобританії.

Як компенсацію уряд запроваджує податкові пільги, прив'язані до інвестицій нафтогазового бізнесу. "На кожен фунт стерлінгів, який компанія інвестує, вона отримає 90% податкових пільг".

Сунак не виключив застосування аналогічного збору до виробників електроенергії, але повідомив, що ця ідея потребує додаткового опрацювання.

Раніше повідомлялося, що Великобританія планує відкрити нову вугільну шахту вперше за понад 30 років

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое