RSS
Новости
30 мая 2022, 12:50
Goldman Sachs очікує зниження цін на кобальт, літій та нікель до 2024 року
Інвестиційний банк Goldman Sachs прогнозує протягом наступних двох років падіння цін на метали для акумуляторів – кобальт, літій та нікель – через надлишок пропозиції у зв’язку з інвестиціями в «зелену» енергетику та швидким розвитком електромобілебудування.

Прогноз базується на тому, що інвестори в «зелену» енергетику останніми роками надто активно вкладалися в цю сферу, внаслідок чого пропозиція випереджає попит на ці метали. Аналітики вважають, що «бичачий » ринок (період зростання котирувань) зараз закінчився. На їхню думку, 500-відсоткове зростання котирувань літію загрожує світовим кліматичним цілям.

Goldman Sachs очікує зниження цін на літій з 60 тис. до 54 тис. доларів за тонну у 2022 році та до 16 тис. доларів у 2023-му; на кобальт із 80 тис. до 59,5 тис. доларів за тонну у 2023 році; лише щодо нікелю прогноз оптимістичніший – цей метал може зрости в ціні майже на 20% до кінця поточного року – до 36,5 тис. доларів за тонну, перш ніж «фундаментальний тиск» знову призведе до зниження його котирувань.

Водночас аналітики Goldman Sachs зазначають, що в довгостроковій перспективі літій, кобальт та нікель знову будуть затребувані, зокрема через широке впровадження електромобілів. Зокрема, на 2024 рік вони очікують відновлення зростання через збільшення попиту на акумулятори.

Раніше повідомлялося, що вартість будівництва проєктів сонячної енергетики зросла на 19% за рік

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: gmk.center
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое