RSS
Новости
31 мая 2022, 14:32
"Газпром" припинив постачання газу до Нідерландів
Російський газовий монополіст "Газпром" припинив постачання газу до Нідерландів через відмову країни платити за новими правилами.

"Газпром" повністю зупинив постачання газу компанії GasTerra B.V. (Нідерланди) у зв'язку з несплатою в рублях. Станом на кінець робочого дня 30 травня "Газпром експорт" не отримав платіж за постачання газу у квітні від компанії GasTerra B.V. відповідно до указу президента РФ №172 від 31.03.2022 р. Платежі за газ, що постачається з 1 квітня, мають здійснюватися в рублях із використанням нових реквізитів, про що контрагентів було своєчасно поінформовано", – заявляють у російській компанії.

Напередодні газовий трейдер із Нідерландів GasTerra заявив, що не виконуватиме вимог "Газпрому" про нову систему оплати російського газу. 

"GasTerra не погодився з платіжними вимогами "Газпрому". Це пов'язано з тим, що це може призвести до порушення санкцій, упроваджених ЄС, а також тому, що є занадто багато фінансових та операційних ризиків, пов'язаних із необхідним варіантом оплати, зокрема, відкриття рахунків у Москві за російським законодавством та контроль над ними з боку російського режиму становлять надто великий ризик для гронінгенської компанії", – йдеться у повідомленні на сайті нідерландської компанії.

Припинення постачання означає, що з цього моменту до 1 жовтня 2022 року, дати завершення контракту, покупець не отримає приблизно 2 млрд куб. м газу. Цей обсяг, упевнена GasTerra, вона зможе безболісно придбати у інших постачальників.

Нагадаємо, нова схема оплати газу, нав'язувана Москвою, передбачає, що в уповноваженому фінансовому інституті – Газпромбанку – для іноземних покупців відкривають спеціальні рублеві та валютні рахунки типу "К". Іноземний покупець платить за газ у валюті контракту, ГПБ продає її на "Московській біржі" та переводить рублі "Газпрому". Саме в цей момент зобов'язання щодо оплати природного ресурсу нібито вважається виконаним.

Раніше повідомлялося, що нідерландська Gasunie орендувала другий плавучий ЗПГ-термінал для заміни російського газу

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое