RSS
Новости
1 июня 2022, 09:45
Енергоатом розраховує збільшити експорт електроенергії до Європи на 1 тисячу мегават
Запуск лінії електропередач із Хмельницької АЕС до підстанції Жешув у Польщі дозволить збільшити експорт електроенергії до Європи на 1 тис. мегават. Про це cказав очільник ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

"Ми зараз дуже обмежені тими лініями, якими ми з'єднані з Європою. Зараз ми приєднані до європейської енергосистеми, і загальна пропускна спроможність цих ліній близько 700 мегават, тобто в тій ситуації, в якій ми зараз, ми зможемо забезпечити експорт не більше 700 МВт. Поки є домовленості про 200 мегават і з поступовим збільшенням цього експорту, в жовтні, щоб вийти на 700 мегават", - сказав Котін.

За його словами, зараз у компанії працюють над введенням в експлутацію додаткових ліній електропередачі, що дасть змогу збільшити обсяги експорту.

"Є додаткові лінії, над якими ми зараз працюємо, щоб ввести в додаткову експлуатацію. В першу чергу, це лінія між Хмельницькою АЕС і підстанцією Жешув у Польщі. Ця лінія може ще додати близько 1 тис. мегават до цього експорту", - пояснив очільник Енергоатома.

Він зауважив, що запуск цієї лінії буде залежати від домовленостей між Україною та Польщею, а також від низки технічних рішень.

За словами міністра енергетики Германа Галущенка, українська енергосистема має достатній резерв потужності, щоб забезпечити стабільний експорт. Українська електроенергія допоможе скоротити споживання російського газу європейськими генеруючими підприємствами, що, своєю чергою, зменшить залежність Європи від енергоносіїв держави-агресора.

Раніше повідомлялося, що ДТЕК вперше реалізував електроенергію на червень 2022р – березень 2023р

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ukrinform.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое