RSS
Новости
1 июня 2022, 10:30
НКРЕКП схвалила постанову, яка має забезпечити використання систем накопичення енергії
Нацкомісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 31 травня схвалила постанову "Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності зі зберігання енергії", яка має забезпечити використання систем накопичення енергії.

"Схвалення цього документа є першим кроком на шляху впорядкування діяльності ліцензіатів із зберігання енергії на ринку електричної енергії", - повідомила комісія на своєму сайті.

Як зазначили у НКРЕКП, ліцензійні умови встановлюють вичерпний перелік документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії на ведення господарської діяльності із зберігання енергії, а також визначають вичерпний перелік вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення такої діяльності.

"Основне завдання систем накопичення енергії – це оптимізація роботи ринку електроенергії. За рахунок вирівнювання графіка її споживання та виробництва вони допомагають зберігати надійну роботу енергосистеми загалом", - пояснили в комісії.

За допомогою систем накопичення енергії відбувається більш легка інтеграція енергетичних об'єктів, зокрема підприємств "зеленої" генерації в енергосистему України та забезпечується більша прогнозність виконання планового графіка видачі потужності в мережу.

"Затвердження ліцензійних умов забезпечить використання систем накопичення енергії, збалансує роботу енергосистеми та підвищить стабільність електропостачання споживачів", - резюмували у НКРЕКП.

Оскільки проєкт ухвали "Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності зі зберігання енергії" має ознаки регуляторного акта, він буде оприлюднений на офіційному вебсайті НКРЕКП з метою отримання зауважень і пропозицій.

Раніше повідомлялося, що уряд передав "Чорноморнафтогазу" раніше заарештовані активи облгазів

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: interfax.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое