RSS
Новости
2 июня 2022, 10:22
Війна в Україні та пандемія прискорять перехід Європи до зеленої енергетики
Більшість країн Європейського Союзу опублікували плани розвитку відновлюваних джерел енергії, маючи на меті скорочення використання викопного палива в цьому десятилітті. Це означає, що енергетична криза та пандемія стимулювали “зелений” перехід, а не зірвали його, як прогнозували раніше.

Зростання цін на енергоносії та проблеми з постачанням, викликані вторгненням Росії в Україну, спонукали деякі країни спалювати більше вугілля та купувати газ. Хоча це може зірвати зусилля по боротьбі зі зміною клімату, аналіз кліматичної політики країн ЄС показує, що в довгостроковій перспективі може спостерігатися зворотний ефект.

З 27 країн-членів ЄС 17 представників розширили свої плани використання відновлюваної енергії з 2020 року, повідомили аналітичні центри Ember та Центр досліджень чистого повітря.

У разі досягнення останніх планів країн до 2030 року 63% електроенергії в ЄС буде вироблятися з відновлюваних джерел, у порівнянні з 55% відповідно до їхньої політики 2019 року, зазначили дослідники.

«Європа повертається не до вугілля чи газу, щоб забезпечити безпеку, а навпаки. Країни прискорюють перехід на ВДЕ», – сказав старший аналітик Ember Павло Чизак.

Німеччина та Нідерланди цього року підвищили свої цілі у відновлюваній енергетиці, а Австрія, Греція та Ірландія, підвищили цілі, встановлені у 2020 році. Болгарія, Хорватія, Словенія та інші встановили дати відмови від вугілля, а Франція запропонувала субсидії на опалення житла з відновлюваних джерел. 

Власні плани ЄС, оприлюднені минулого місяця, мають у собі збільшення інвестицій у відновлювані джерела енергії та енергоощадження.

Однак інші аналітики стверджують, що плани європейських урядів щодо реалізації нових газових проєктів можуть підірвати зусилля перейти на ВДЕ, а також багато країн світу не запланували масштабних “зелених” інвестицій в рамах відновлення після пандемії COVID-19.

Раніше повідомлялося, що Китай планує встановити понад 100 ГВт сонячних електростанцій у 2022 році

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reuters
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое