RSS
Новости
2 июня 2022, 12:42
Поставки української енергії посилять енергетичну безпеку ЄС – УАВЕ
Збільшення обсягів експорту електроенергії з України в країни ЄС дозволить посилити енергетичну безпеку Європи та забезпечити її поставками безвуглецевої енергії, разом з тим, експорт наповнить український ринок вкрай необхідним грошовим потоком, особливо це стосується виробників енергії з ВДЕ, які через війну опинилися в дуже скрутному становищі.

«В контексті поточної енергетичної кризи через війну з РФ, українська електроенергія для ЄС — це посилення енергетичної безпеки, диверсифікація ринків та можливість отримувати вуглецево-нейтральну енергію дешевше», - написав аналітик «Української асоціації відновлюваної енергетики» Олександр Донченко.

Він зазначив, що розширення експорту буде вигідним для обох сторін: як для ЄС, так і для України.

Аналітик вважає, що використовуючи існуючий перетин з країна ЄС, Україна може залучати 100-200 млн дол. в рік, а за умови збільшення перетину до 5,4-8 ГВт та їх використання лише наполовину, Україна може отримувати 1,6-2,3 млрд дол. доходу на рік.

Доступ до споживача в ЄС дозволить вивести українські електрогенеруючі підприємства з простою через падіння споживання та максимально використовувати їх потенціал на користь економіки країни.

«Вкрай важливим експорт є для виробників електроенергії з відновлюваних джерел, які зараз фактично не працюють через постійні диспетчерські відключення, обумовлені падінням споживання», - резюмував свою думку Олександр Донченко.

Раніше повідомлялося, що обсяги експорту електроенергії з України до Польщі потенційно можуть зрости до 1 ГВт

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: e-b.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое