RSS
Новости
2 июня 2022, 15:06
Саудівська Аравія готова наростити видобуток нафти на заміну російському ресурсу - FT
Саудівська Аравія готова видобувати більше нафти, якщо видобуток нафти у Росії скоротиться на фоні введених санкцій після російського вторгнення в Україну. Про це повідомляє Financial Time з посиланням на власні джерела.

Раніше Саудівська Аравія чинила опір закликам США та ЄС щодо збільшення видобутку нафти, не дивлячись на те, що ціни тримаються на рівні $120/барель, вважаючи, що їй необхідно тримати вільні потужності у резерві. Однак, побоювання щодо можливої нестачі поставок на світовий ринок посилилися після запровадження шостого пакету санкцій ЄС проти Росії, що включає нафтове ембарго.

«Саудівська Аравія усвідомлює ризики і те, що втрата контролю над цінами на нафту не в її інтересах», - зазначив один із співрозмовників Financial Time.

Разом з тим, Саудівська Аравія не вважає, що на ринку нафти є дефіцит. Однак, це може змінитися, оскільки відновлення світової економіки (зокрема, відкриття великих міст у Китаї) підвищує попит на нафту, в той час як ймовірність суттєвого скорочення видобутку нафти у Росії різко зросла. До вторгнення в Україну Росія давала близько 10% світового видобутку нафти.

Саудівська Аравія погодилася на зміну тону в рамках зближення з адміністрацією президента США Джо Байдена. Обговорюється негайне збільшення видобутку в Саудівській Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратах, про що може бути оголошено на зустрічі ОПЕК+ у четвер. Проте, рішення ще не остаточне, і ОПЕК+ все ще може дотримуватись свого плану видобутку, який діє з початку поширення COVID-19.

Джерело Financial Time повідомило, що збільшення видобутку, заплановане на вересень, може бути перенесено на липень і серпень, хоча ОПЕК+ ще має схвалити цю зміну.

Раніше повідомлялося, що Євросоюз дозволив Болгарії продовжити купувати російську нафту до кінця 2024 року

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое