RSS
Новости
3 июня 2022, 11:48
Каліфорнія не буде закривати останні атомні блоки на АЕС Diablo Canyon
Каліфорнія передумала закривати останні атомні блоки на своїй АЕС Diablo Canyon. В штаті, відомому своїми природозахисними програмами, громадськість та екологи десятиліттями активно боролися за закриття станції. Люди боялися, що черговий сильний землетрус пошкодить АЕС та спричинить ядерну катастрофу. Але останнім часом каліфорнійців більше лякає перспектива залишитися спекотним літом без електроенергії, а отже кондиціонерів та холодильників, через суворі екологічні обмеження на технології видобутку газу.

Diablo Canyon – найбільша електростанція Каліфорнії. Її планується закрити в середині 2025 року згідно з угодою між штатом, екологами та PG&E. Але у квітні губернатор штату Гевін Ньюсом заявив, що комунальні служби повинні подумати над поверненням станції в роботу.

Такий різкий розворот у світогляді стався через пошуки стабільного джерела енергії, яке б не впливало на клімат так, як це роблять станції на викопному паливі. Атомна енергетика виявилася ідеальною відповіддю на запит Каліфорнії – надійна та безвуглецева. Зараз компанія-власниця PG&E веде переговори з чиновниками щодо варіантів нового будівництва станції та шукає фінансування від Міністерства енергетики США. 

Каліфорнія – не єдина, хто змінив думку щодо майбутнього атомної енергетики. Бельгія веде переговори про роботу двох реакторів, аби приборкати залежність від викопного палива. Президент Південної Кореї Юн Сок Єль планує зробити ядерну енергетику основним засобом досягнення кліматичних цілей країни. Навіть у Японії, де сталася катастрофа на Фукусімі, останні опитування показують, що невелика, але все ж більшість людей зараз підтримують перезапуск непрацюючих реакторів. Це відбувається вперше після аварії 2011 року.

Раніше повідомлялося, що суд в Японії заборонив перезапуск АЕС "Томарі"

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое