RSS
Новости
6 июня 2022, 15:52
США дозволять двом компаніям поставляти нафту з Венесуели до Європи – ЗМІ
Сполучені Штати дали "зелене світло" двом європейським компаніям, італійській Eni та іспанській Repsol, для поставок венесуельської нафти до Європи.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на наближених до процесу співрозмовників.

Держдепартамент США близько місяця тому звернувся із листами до компаній та закликав їх відновити поставки у сподіванні, що венесуельська нафта допоможе Європі зменшити залежність від Росії. У листах компанії запевняли, що їм не загрожуватимуть штрафи за ввезення венесуельських нафтових вантажів для стягнення заборгованості.

Такий крок не лище перенаправити частину вантажів Венесуели з Китаю, а й може мати вплив на президента Венесуели Ніколаса Мадуро щодо відновлення політичних переговорів з опозицією.

Компанії зможуть доставляти венесуельську нафту вже наступного місяця, аби замістити російські поставки на європейському ринку. Венесуела перебуває під нафтовими санкціями США з 2019 року.  

Очікується, що купівля нафти Eni і Repsol не будуть великими і не спричинять суттєвого впливу на світові ціни на нафту. Крім того, Венесуела не отримуватиме кошти напряму – нафтові поставки зараховуватимуть країні у погашення її боргу. Як наслідок, Вашингтон вважає, що державна нафтова компанія Венесуели PDVSA не отримає фінансової вигоди від цих операцій, на відміну від її продажів нафти Китаю. 

Ключовою умовою, сказав один із людей, було те, що отримана нафта "повинна відправитися в Європу. Її не можна перепродати в іншому місці".

Згідно з попередньою програмою завантаження PDVSA від 3 червня, яку побачило Reuters, PDVSA не планувала передавати вантажі для Eni і Repsol цього місяця.

Раніше повідомлялося, що США зняли обмеження на нафтову діяльність у Венесуелі

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: epravda.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое