RSS
Новости
7 июня 2022, 15:52
Візит місії МАГАТЕ на ЗАЕС можливий лише після повернення станції під контроль України - Енергоатом
У НАЕК «Енергоатом» заявили, що візит експертної місії МАГАТЕ на Запорізьку АЕС можливий лише після повернення електростанції під повний контроль України.

Про це йдеться у заяві, яку поширила пресслужба компанії у відповідь на повідомлення генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Маріано Гроссі.

"Українська сторона не запрошувала Гроссі відвідати ЗАЕС і раніше вже відмовляла йому у такому візиті, наголосивши, що візит на станцію стане можливим лише тоді, коли нашій країні повернуть контроль над нею", - наголосили в Енергоатомі.

У компанії зазначають, що Гроссі заявив про підготовку експертної місії на Запорізьку АЕС, оскільки найбільша атомна електростанція Європи припинила онлайн-передачу даних до МАГАТЕ про стан справ із ядерними матеріалами. «Україна запрошувала нас, ми туди поїдемо», – цитує пресслужба НАЕК допис Гроссі у Твітері.

В Енергоатомі уточнили, що «втрата зв’язку» ЗАЕС із МАГАТЕ спричинена діями російських загарбників, які відключили в Енергодарі український оператор Vodafone, з яким у МАГАТЕ контракт на передачу даних.

"Всі точки збору цих даних і сервери, які перебували під контролем Агентства, закриті й опечатані. Інформація накопичується на сервері та буде передана, коли Vodafone буде увімкнуто", - заявили в Енергоатомі.

Як повідомлялося, Запорізька АЕС та місто Енергодар з 4 березня тимчасово захоплені. На майданчику ЗАЕС, окрім військових країни-агресора, тривалий час незаконно перебувають представники російської корпорації з атомної енергії «росатом».

Наразі на Запорізькій АЕС перебуває близько 500 російських солдатів, важка техніка, танки та вибухівка.

МЗС України закликало генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі та Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша подвоїти зусилля з метою пошуку шляхів якомога швидшого звільнення ЗАЕС від російських загарбників, повернення її під повний контроль України, відновлення безпеки станції, а також вироблення дієвих модальностей направлення на ЗАЕС місії міжнародних експертів під егідою МАГАТЕ/ООН.

Раніше повідомлялося, що окупанти не зможуть постачати електроенергію із ЗАЕС до РФ

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ukrinform.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!