RSS
Новости
8 июня 2022, 17:25
Блокування на розрахункових рахунках Мегабанку близько 0,5 млрд грн коштів "Укренергомашин" може зірвати модернізацію ДніпроГЕС - Суботін
Блокування коштів АТ "Укренергомашини" (УЕМ, Харків) на розрахункових рахунках визнаного Нацбанком неплатоспроможним Мегабанку ставить під загрозу виконання контрактів підприємства з АТ "Укргідроенерго" щодо модернізації гідроелектростанцій (ГЕС) Дніпровського каскаду, вважає гендиректор УЕМ Віктор Суботін.

"Укренергомашини", сформовані з "Турбоатому" та "Електроважмашу", вже понад п'ять років виконує контракт для "Укргідроенерго" щодо модернізації ГЕС Дністровського каскаду за кошти ЄБРР. Мегабанк усі ці роки обслуговував підприємства за цими контрактами. В тому числі останніми місяцями на рахунки зайшло близько 480 млн грн, які ми планували направити на виконання договорів, проте зараз ці гроші у нас фактично вкрали", - повідомив гендиректор УЕМ та основний акціонер Мегабанку Суботін на прес-конференції.

Він нагадав, що "Турбоатом" та "Електроважмаш" понад п'ять років тому виграли низку міжнародних тендерів з модернізації ГЕС Дніпровського каскаду, випередивши багатьох конкурентів (Alstom, Andritz, китайські компанії), але основною вимогою укладених тоді контрактів була банківська гарантія на авансовий платіж , яку тоді цим двом компаніям (наразі одна) видавав Мегабанк.

Суботін пояснив, що це було рішення і наглядової ради банку, в якому всі ці роки працювали представники ЄБРР як акціонери, і вони прийняли банківську гарантію як забезпечення, і всі рахунки за цими контрактами також відкриті в Мегабанку.

Він додав, що загалом на рахунках Мегабанку заблоковано близько 1,5 млрд грн коштів "Укренергомашин", у тому числі близько 0,5 млрд - на розрахункових рахунках підприємства, під які планувалися платежі за сировину, матеріали, комплектуючі, на зарплату для виконання контрактів , та близько 1 млрд грн - забезпечення під гарантії."І зараз ми не можемо спрямувати кошти на модернізацію ГЕС, що, на мою думку, дуже сильно вдарить за масштабами модернізації енергоупорядкування нашої держави, тому що всі турбіни та генератори на електро-, гідро-, теплових, атомних станціях України – наші. І якщо, не дай Боже, допустимо технологічний збій в обслуговуванні цих об'єктів, це буде велике лихо для держави", - вважає Суботін.

Він додав, що ситуація, що склалася, неодноразово доводилася до Нацбанку, і висловив сподівання, що спільну мову з регулятором все-таки буде знайдено.

"Бо ми дуже здивовані, що під час такого лиха та розрухи можна не враховувати державні інтереси та інтереси держпідприємств, на яких тримається економіка", - сказав глава "Укренергомашин".

За словами голови правління та спостережної ради Мегабанку Олексія Яценка, якщо у 2015 - початку 2016 року частка коштів "Турбоатома" в пасивах банку становила 25%, то зараз вона - менше 10%.

Раніше повідомлялося, що «Укренергомашини» відвантажили обладнання для Дніпровських ГЕС на 65 млн грн

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: interfax.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое