RSS
Новости
9 июня 2022, 12:14
Країни Східної Європи мають намір побудувати 5 нових мостів через Дунай
Країни Трьох морів, а також Польща, Україна та Молдова подають заявку на перегляд Трансєвропейської транспортної мережі (TEN-T), пропонуючи побудувати 5 мостів через Дунай на кордоні з Румунією для покращення зв’язку між північчю та півднем Європи.

У рамках розширення мережі TEN-T країни Східної Європи за рахунок коштів Євросоюзу прагнуть створити автомобільний та залізничний зв’язок між півночі та півднем.

«Ми залежали від зв’язків схід – захід. Сьогодні виявилося, що їх замало. Ми маємо бути максимально активними та прагнути формувати мережу TEN-T таким чином, щоб вона відповідала новим викликам», – зазначила Юлія Скачкаускас, заступник міністра транспорту та зв’язку Литви.

За словами міністра транспорту Болгарії Миколи Сабєва, перевизначення коридорів TEN-T є необхідністю в нинішній ситуації.

«Ми все ще перебуваємо на низькому рівні з погляду зв’язків північ – південь. Особливо це стало помітно після початку війни. Ми маємо збудувати 5 нових мостів через Дунай на кордоні з Румунією. Ми робимо кроки в цьому напрямку. Це необхідно для того, щоб можна було говорити про покращення зв’язку між північчю та півднем Європи», – зазначив він.

Заступник міністра транспорту та інфраструктури Румунії Адріан Фогіш відзначив економічний зиск від розширення дорожньої карти. На його думку, Молдова відіграє важливу роль у побудові узгоджених зв’язків у цій частині Європи. Міністр транспорту Молдови Андрій Спину заявив, що транзит товарів з території України до країн ЄС неможливий без участі його країни та закликав до розширення співпраці.

Учасники обговорили доповнення раніше завершеного автодорожнього маршруту Via Carpatia залізничним коридором Rail Carpatia.

Раніше повідомлялося, що лінію для експорту електроенергії з Хмельницької АЕС у Польщу відновлять до кінця року

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: gmk.center
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое