RSS
Новости
10 июня 2022, 10:46
Ціна на полікремній перевищила 40 доларів за кілограм
Китайська асоціація виробників кольорових металів повідомляє, що цього тижня ціна на полікремній, який є ключовим матеріалом для виготовлення сонячних панелей, досягла 40,39 долара США за кілограм. Підвищення цін пов'язане з проблемами у ланцюгу поставок, а також зі зростаючим попитом на ринку підприємств з переробки.

Ціни на полікремній досягли найвищого показнику з 2011 року. Така ситуація вигідна виробникам матеріалу, лідерами серед яких є китайські компанії. Однак така ситуація створює значне навантаження на інших учасників ланцюга виробництва сонячних панелей, а також веде до зростання вартості компонентів та обладнання.

Ціна може знизитися коштом розширення виробничих потужностей з випуску полікремнію. Нещодавно стало відомо, що до 2030 року виробництво розів'ється настільки, що потужностей буде достатньо для виробництва 1000 ГВт сонячних модулів на рік.

Днями компанія Fitch Solutions опублікувала прогноз, згідно з яким вже до кінця поточного року виробничі потужності зростуть до 1 млн тонн.

«Однак з огляду на те, що нові заводи не відразу запрацюють на повну потужність, а також на інші фактори, такі як потреба в технічному обслуговуванні та непередбачені зупинки виробництва, очікується, що загальне виробництво полікремнію досягне приблизно 700 тисяч тонн у 2022 році; цього достатньо для виробництва близько 255 ГВт сонячних фотоелектричних модулів у всьому світі», – каже Fitch.

Попри зростання цін, попит на сонячні панелі зростає високими темпами. За прогнозом PV InfoLink, у поточному році буде продано як мінімум 223 ГВт сонячних панелей, набагато більше ніж у 2021 році.

Хоча пропозиція полікремнію є достатньою для задоволення попиту, сьогодні ніхто не очікує скільки-небудь істотного зниження цін на цю сировину до початку 2023 року.

У той самий час зростання витрат поки що не позначається розвитку сонячної енергетики. В умовах зростання цін на енергоносії та інфляційних процесів у світовій економіці загалом сонячна енергетика виглядає острівцем стабільності та низьких цін, тим більше її проєкти дозволяють фіксувати ціни на роки вперед.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое