RSS
Новости
10 июня 2022, 10:55
ВДЕ-генерація зменшила обсяг відпуску електроенергії у квітні-травні майже на третину
Виробники електроенергії з відновлюваних джерел зменшили обсяги відпуску у квітні-травні 2022 року на 30% порівняно з аналогічним періодом 2021 року, повідомив заступник гендиректора ДП «Гарантований покупець» Геннадій Іванов. «Обсяг відпуску у квітні-травні 22 роки знизився попередньо вже на 30%», - сказав він.

 

За підрахунками «ГарПоку», якщо у квітні 2021 року було відпущено 1,06 млрд кВт-год зеленої електроенергії на 5,4 млрд гривень, то у квітні 2022 року – 0,63 млрд кВт-год на 3,03 млрд грн. При цьому він звернув увагу, що показники квітня все ж таки кращі за показники березня, коли відпуск порівняно з аналогічним місяцем 2021 року зменшився майже вдвічі.

У той же час Іванов уточнив, що раніше озвучувані попередні дані про зменшення на 8,4% відпуску зеленої е/е за період з 24 лютого по 24 березня 2022 року порівняно з таким же періодом 2021 року довелося відкоригувати після отримання повної інформації. «Якщо брати сам березень, то справді, на той час, коли ми це озвучували, ми мали лише оперативні дані, які, як з'ясувалося згодом, були не зовсім вірними. До того ж ми справді порівнювали періоди з 24 лютого до 24 березня, а не повний місяць. Після отримання фактичних верифікованих даних від Укренерго виявилося, що відпуск був меншим за аналогічний місяць 2021 року майже на 50%», – пояснив заступник гендиректора компанії.

Водночас, за його словами, ситуація така сама, як і на початку війни – здебільшого зменшився відпуск у південних регіонах нашої країни, в інших спостерігається невеликий приріст. «Суттєво знизився саме відпуск ВЕС. Але ми не маємо інформації, з яких саме причин. Ми можемо здогадуватися, що їх відключили задля безпеки або пошкодили, але виробники нас про це не інформують», – додав Іванов.

Раніше повідомлялося, що президент ухвалив гарантії для інвестицій в "Укргідроенерго" на 212 млн доларів

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое