RSS
Новости
13 июня 2022, 14:20
Україна відновила зв‘язок між серверами окупованої Запорізької АЕС і МАГАТЕ
Державне підприємство НАЕК "Енергоатом" спільно з компанією "Vodafone Україна" 10 червня 2022 року відновили зв'язок між серверами окупованої Запорізької атомної електростанції із контролю за ядерним матеріалом та Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ).

Про це йдеться у Телеграм-каналі "Енергоатома".

"Саме відсутність у МАГАТЕ цих даних та неможливість їх отримати у звичний спосіб, через мобільного оператора, пан Гроссі, генеральний директор МАГАТЕ, на Раді керуючих МАГАТЕ називав основною причиною необхідності персонально відвідати ЗАЕС", – нагадують у "Енергоатомі".

Зв’язок було втрачено 30 травня 2022 року, коли російські окупанти відключили в Енергодарі сервіс Vodafone. Саме із цим мобільним оператором МАГАТЕ має контракт на передачу даних.

"Всі дані за цей період були збережені на захищених серверах ЗАЕС і безпосередньо після поновлення зв'язку їх передали до МАГАТЕ. Про що від аентства надійшло відповідне повідомлення", – йдеться у повідомленні.

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі назвав позитивним кроком відновлення передачі важливих даних про гарантії з окупованої ЗАЕС. Проте він продовжує наполягати на візиті фахівців МАГАТЕ на станцію.

"Інспектори МАГАТЕ все ж таки повинні якнайшвидше прибути на об'єкт для проведення основних заходів із перевірки ядерних матеріалів, які неможливо здійснити дистанційно", – заявив пан Гроссі.

Нагадаємо, напередодні НАЕК "Енергоатом" відмовила Рафаелю Маріано Гроссі у візиті на окуповану російськими військами Запорізьку АЕС до моменту її звільнення. В компанії вважають, що російські окупанти готуються до візиту гендиректора МАГАТЕ на захоплену АЕС для "легітимізації" окупації, оскільки майже чверть керівництва МАГАТЕ становлять росіяни і це ставить під сумнів об'єктивність ухвалення рішень.

Раніше повідомлялося, що візит місії МАГАТЕ на ЗАЕС можливий лише після повернення станції під контроль України

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое